ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІСТИТУТ ІМ. Г.В. КАРПЕНКА НАН УКРАЇНИ

Новини

16 листопада у Львівському Будинку вчених відбулось вручення обласних премій працівникам наукових установ та закладів вищої освіти Львівської області. Вручили дипломи відомим ученим і знаним фахівцям голова Львівської ОДА Максим Козицький та голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. 

      Максим Козицький привітав присутніх та подякував усім лауреатам за роботу та внесок у розвиток української науки. 

     «Львівщина – одна з небагатьох областей в Україні, де досі існують премії для працівників наукових установ та закладів вищої освіти. Цього року ми змінили положення конкурсного відбору, враховували показники наукової діяльності, не ділили науковців на молодих та відомих - адже наука не має вікових обмежень. Конкурсний відбір проводили виключно на основі наукових заслуг та балів, які ви отримали за вашу діяльність. Ми розуміємо, що потрібні значні інвестиції в розвиток матеріально-технічної бази. Саме тому в програмі стратегії розвитку освіти Львівщини закладемо кошти і для премій, і для грантової діяльності науковців. Всі успішні та багаті країни вкладають значні кошти саме в науку, бо розуміють, щоб без науки немає майбутнього», - сказав очільник області.

      Претендувати на здобуття премії можуть наукові та науково-педагогічні пра­ців­ники, докторанти, аспіранти (ад’юнкти), стажисти-дослідники та інженерно-технічні працівники наукових установ та вищих навчальних закладів Львівщини, які проводять наукові дослідження, мають опубліковані наукові праці в авторитетних наукових виданнях з імпакт-фактором (1 або 2 квартилів) та високий рівень цитованості (у базах даних ORCID, Scopus, Google Scholar).

     За результатами конкурсного відбору у 2020 році отримали премії й наші науковці. Фізико-механічний інститут на конкурсі представляли:

Студент Олександра Зіновіївна, провідний науковий співробітник відділу №3, д.т.н.;

Ткачук Олег Володимирович, докторант відділу №5, к.т.н.;

Балицький Олександр Іванович, провідний науковий співробітник відділу №10, д.т.н.;

Винар Василь Андрійович, старший науковий співробітник відділу №6, к.т.н.;

Гембара Оксана Володимирівна, провідний науковий співробітник відділу №10, д.т.н.;

Звірко Ольга Іванівна, старший науковий співробітник відділу №3, д.т.н.;

Ковальчук Ігор Васильович, молодший науковий співробітник відділу №5;

Кречковська Галина Василівна, старший науковий співробітник відділу №3, к.т.н.;

Подгурська Вікторія Ярославівна, старший науковий співробітник відділу №7, к.т.н.

      Нагадаємо, Львівська обласна державна адміністрація та Львівська обласна рада щорічно призначають премії для працівників наукових установ та вищих навчальних закладів (університетів, академій, інститутів) Львівської області: відомим ученим і знаним фахівцям, молодим ученим і дослідникам за наукові досягнення та з метою підтримки і стимулювання проведення ними наукових досліджень.

ВІТАЄМО ЛАУРЕАТІВ!

12 листопада 2020 року в рамках Семінару Інституту "НАУКОВІ ШКОЛИ ФМІ − ЕСТАФЕТИ ПОКОЛІНЬ" відбудеться другий етап конкурсу “КРАЩИЙ МОЛОДИЙ НАУКОВЕЦЬ ФМІ НАН УКРАЇНИ”

Доповіді здобувачів:

10:00 – 10:15 Іван Штойко. Визначення залишкової довговічності труб газопроводів з урахуванням їх корозійно-водневої деградації

10:15 – 10:30 Олег Ткачук. Інженерія поверхні титанових імплантів

10:30 – 10:45 Віталій Лозован. Інформаційна технологія виявлення поверхневих дефектів у підземних трубопроводах за допомогою нейронних мереж

10:45 – 11:00 Віктор Лисечко. Резонансна та високочастотна дифракція акустичних хвиль на конусах та дисках для формування нових канонічних моделей діагностування

11:00 – 11:15 Сергій Лаврись. Азотування титанового сплаву ВТ22 суміщеного з його термічним обробленням

11:15 – 11:30 Марія-Олена Даниляк. Синтез та протикорозійні властивості екологічно безпечних інгібіторів на основі цеоліту

https://www.facebook.com/events/1034824110370329

Організовує і запрошує до участі у відборі  РМНС ФМІ НАН України

          26–27 жовтня у Фізико-механічному інституті відбувся підсумковий семінар за  проєктом НАТО «Development of novel methods for the prevention of pipeline failures with security implications» («Розроблення новітніх методів запобігання руйнуванню газопроводів задля безпеки»), що виконується в рамках програми НАТО «Наука заради миру та безпеки» спільно ФМІ та Міланською політехнікою впродовж 2016–2020 рр.

         У семінарі взяло участь близько 40 осіб з України, Італії, Іспанії, Польщі, Норвегії та Єгипту. Серед учасників були як науковці, так і представники відомих виробничих компаній. На семінарі виголошено 18 доповідей, з яких 9 онлайн. Окрім досліджень, що стосувалися безпосередньо проєкту, також обговорено сучасні проблеми корозійно-механічного руйнування трубопровідних систем та шляхи забезпечення їх подальшої безперебійної експлуатації.

    Праці семінару опубліковані у книзі “Degradation Assessment And Failure Prevention Of Pipeline Systems” (eds. G. Bolzon, G. Gabetta and H. Nykyforchyn) видавництва Springer Nature.

Нагадуємо, що Фізико-механічний інститут ім. Г. В. Карпенка (групи під керівництвом провідних науковців інституту – д.т.н., проф. Г. М. Никифорчина та д.х.н., проф. І.Ю. Завалія) є співвиконавцем дослідницьких багаторічних проектів “Розроблення новітніх методів для запобігання руйнувань трубопроводів задля безпеки” (Development of novel methods for the prevention of  pipeline failures with security implications; NUKR.SFPP 985055) та “Портативні джерела енергії” (“Portable energy supply”, Grant NATO “Science for peace”) за фінансової підтримки Програми НАТО “Наука заради миру та безпеки”.

« ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »