ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІСТИТУТ ІМ. Г.В. КАРПЕНКА НАН УКРАЇНИ

Новини

      

        Відповідно до Постанови Верховної Ради України "Про Премію Верховної Ради України молодим ученим" та подання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Премію Верховної Ради України молодим ученим за 2019 рік присуджено 16 науковцям Національної академії наук України.

        Серед нагороджених доктор технічних наук, старший науковий співробітник Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України Долінська Ірина Ярославівна за роботу "Вплив рідинних і газоподібних середовищ на контактну взаємодію і руйнування конструкційних матеріалів".

Щиро вітаємо Ірину Ярославівну, а з нею й всіх лауреатів Премії та бажаємо їм міцного здоров’я, нових успіхів і перемог!

Постанова Верховної Ради України від 02.12.2020 року №1043-IX "Про присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим за 2019 рік"

     12 листопада 2020 року в рамках Семінару Інституту "НАУКОВІ ШКОЛИ ФМІ − ЕСТАФЕТИ ПОКОЛІНЬ" відбувся другий етап конкурсу “КРАЩИЙ МОЛОДИЙ НАУКОВЕЦЬ ФМІ НАН УКРАЇНИ”, організований Радою молодих науковців і спеціалістів Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України.

За результатами відбору у 2020 році переможцями конкурсу стали:  

1 місце – м.н.с. відділу №5 Лаврись Сергій Мирославович

  2 місце – ст.н.с. відділу №5 Ткачук Олег Володимирович

  3 місце – м.н.с. відділу №4 Лозован Віталій Петрович

3 місце – м.н.с. відділу №6 Даниляк Марія-Олена Михайлівна

      Метою проведення даного конкурсу була підтримка молодих науковців і спеціалістів ФМІ НАН України у підвищенні їх професійної кваліфікації та наукового рівня, а також апробація нових наукових результатів, набуття досвіду публічного викладу та захисту основних положень наукових досліджень.

     Перебіг конкурсу «КРАЩИЙ МОЛОДИЙ НАУКОВЕЦЬ ФМІ–2020» дав можливість обрати кращих серед рівних і продемонстрував високий науковий та науково-технічний рівень молодих науковців, що й було відзначено високоповажним жюрі конкурсу при врученні нагород переможцям.

16 листопада у Львівському Будинку вчених відбулось вручення обласних премій працівникам наукових установ та закладів вищої освіти Львівської області. Вручили дипломи відомим ученим і знаним фахівцям голова Львівської ОДА Максим Козицький та голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. 

      Максим Козицький привітав присутніх та подякував усім лауреатам за роботу та внесок у розвиток української науки. 

     «Львівщина – одна з небагатьох областей в Україні, де досі існують премії для працівників наукових установ та закладів вищої освіти. Цього року ми змінили положення конкурсного відбору, враховували показники наукової діяльності, не ділили науковців на молодих та відомих - адже наука не має вікових обмежень. Конкурсний відбір проводили виключно на основі наукових заслуг та балів, які ви отримали за вашу діяльність. Ми розуміємо, що потрібні значні інвестиції в розвиток матеріально-технічної бази. Саме тому в програмі стратегії розвитку освіти Львівщини закладемо кошти і для премій, і для грантової діяльності науковців. Всі успішні та багаті країни вкладають значні кошти саме в науку, бо розуміють, щоб без науки немає майбутнього», - сказав очільник області.

      Претендувати на здобуття премії можуть наукові та науково-педагогічні пра­ців­ники, докторанти, аспіранти (ад’юнкти), стажисти-дослідники та інженерно-технічні працівники наукових установ та вищих навчальних закладів Львівщини, які проводять наукові дослідження, мають опубліковані наукові праці в авторитетних наукових виданнях з імпакт-фактором (1 або 2 квартилів) та високий рівень цитованості (у базах даних ORCID, Scopus, Google Scholar).

     За результатами конкурсного відбору у 2020 році отримали премії й наші науковці. Фізико-механічний інститут на конкурсі представляли:

Студент Олександра Зіновіївна, провідний науковий співробітник відділу №3, д.т.н.;

Ткачук Олег Володимирович, докторант відділу №5, к.т.н.;

Балицький Олександр Іванович, провідний науковий співробітник відділу №10, д.т.н.;

Винар Василь Андрійович, старший науковий співробітник відділу №6, к.т.н.;

Гембара Оксана Володимирівна, провідний науковий співробітник відділу №10, д.т.н.;

Звірко Ольга Іванівна, старший науковий співробітник відділу №3, д.т.н.;

Ковальчук Ігор Васильович, молодший науковий співробітник відділу №5;

Кречковська Галина Василівна, старший науковий співробітник відділу №3, к.т.н.;

Подгурська Вікторія Ярославівна, старший науковий співробітник відділу №7, к.т.н.

      Нагадаємо, Львівська обласна державна адміністрація та Львівська обласна рада щорічно призначають премії для працівників наукових установ та вищих навчальних закладів (університетів, академій, інститутів) Львівської області: відомим ученим і знаним фахівцям, молодим ученим і дослідникам за наукові досягнення та з метою підтримки і стимулювання проведення ними наукових досліджень.

ВІТАЄМО ЛАУРЕАТІВ!

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »