ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІСТИТУТ ІМ. Г.В. КАРПЕНКА НАН УКРАЇНИ

Новини

      "Може, й навіть трохи завчасно, але можемо стверджувати, що стоїмо на порозі доби впровадження нових способів одержання та переважаючого використання палива з альтернативних джерел енергії (тобто енергії сонця, вітру, води) стосовно до енергії, яку отримує людство від використання викопних палив. І питання стоїть не в тому, чи має така альтернативна енергетика (і в тому числі її складова – воднева енергетика) перспективи чи ні, а тільки в тому, як швидко нові технології будуть застосовуватись на транспорті, у виробництві, в побуті і як швидко ми не тільки відчуємо і порахуємо економічні прибутки від цих технологій, але й отримаємо відчутні досягнення в царині екологічної безпеки всієї планети, які важко розрахувати і важко переоцінити".

 Завідувач відділу водневих технологій та матеріалів альтернативної енергетики, доктор хімічних наук, професор Ігор Завалій  

 

 

Інтерв‘ю з Ігорем Юліяновичем пропонуємо вашій увазі за посиланням https://svitua.org/2021/02/01/profesor-igor-zavalij-deshho-pro-vodnevu-energetyku-svitovyj-ta-ukrayinskyj-aspekty/?fbclid=IwAR1Ge-R3oveEPyfl16RQyeEYwdslTEhWnyYHQ4I9GsIDi04J7xufJRI85YA

 

Вітаємо завідувача відділу матеріалознавчих основ інженерії поверхні, д.т.н., проф. Ірину Миколаївну Погрелюк з присудженям Державної премії України в галузі науки і техніки 2020 року за роботу «Створення функціональних вакуумних плазмових і дифузійних покриттів широкого спектру застосування» у складі авторського колективу.

Бажаємо подальших професійних успіхів, наукових досягнень та звершень!
https://www.president.gov.ua/documents/6082020-36221?fbclid=IwAR1nThWdFRd0tJsIaS_kxP3aro4gTSTwmTZPsvKQwpOQ62Btc8UT53_K6kk

Наша молодь в перших рядах! Вітаємо!

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №595/2020 "Про присудження премій Президента України для молодих вчених 2020 року".

          На підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки постановляю:

         Присудити премії Президента України для молодих вчених 2020 року  за роботу «Багатофункціональні покриття на конструкційних матеріалах»:

          КУХАРУ Івану Степановичу - кандидатові технічних наук, молодшому науковому співробітникові Фізико-механічного інституту імені Г.В.Карпенка НАН України.

          СТУПНИЦЬКОМУ Тарасу Романовичу - кандидатові технічних наук, молодшому науковому співробітникові Фізико-механічного інституту імені Г.В.Карпенка НАН України.

         ЛАВРИСЮ Сергію Мирославовичу - молодшому науковому співробітникові Фізико-механічного інституту імені Г.В.Карпенка НАН України.

https://www.president.gov.ua/documents/5952020-36189?fbclid=IwAR2Qb1WLAwWXdROzpBQWSu092V0vm6WnSXNJlnrwzdtaE306OqO3GtBPDJ0

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »