ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ІМ. Г.В. КАРПЕНКА НAH УКРАЇНИ
KARPENKO PHYSICO-MECHANICAL INSTITUTE OF THE NAS OF UKRAINE

 

ІНГІБУВАЛЬНІ ПІГМЕНТИ ДЛЯ ЛАКОФАРБОВИХ ПОКРИТТІВ на основі іонномодифікованого нанопористого цеоліту

Призначення:

Покращення протикорозійних властивостей лакофарбових ґрунтовок, які застосовуються для захисту сталі та алюмінієвих сплавів від атмосферної корозії. Заміна дорогих та токсичних імпортних інгібувальних пігментів в лакофарбових матеріалах на вітчизняні.

 

 

Властивості:

Високоефективні протикорозійні пігменти на основі природного нанопористого цеоліту, модифіковані шляхом іонного обміну, з вмістом до 5 мас.% катіонів цинку, кальцію та інших елементів, розміром частинок 5-10 мкм. Мають оптимальні реологічні властивості та легко суміщаються з лакофарбовими звязуючими.

 

Переваги:

Добре диспергуються, екологічно безпечні, мають високі захисні властивості. Можуть утворювати синергічні композиції з цинк фосфатними пігментами. Висока іоннообмінна ємність та ефективна взаємодія з полімерним зв’язуючим завдяки наявності до 50 об% нанопор в пігменті. Захисна дія пігментів проявляється в момент початку підплівкої корозії. Доступна та дешева сировина.

 

 

 

 

 

 

 

 

Сфери застосування:

модифікування алкідних, епоксидних, поліуретанових ґрунтувальних лакофарбових матеріалів, які використовуються для захисту від корозії транспортних засобів, будівельних металоконструкцій та обладнання різних галузей промисловості в атмосферних умовах.

 

Додаткова інформація за адресою:

Фізико-механічний інститут НАН України

79060, Львів, вул.. Наукова, 5,

тел.: (032)229-65-75; (050) 505-26-83

e-mail: zalisko@ipm.lviv.ua

zin@ipm.lviv.ua.