ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ІМ. Г.В. КАРПЕНКА НAH УКРАЇНИ
KARPENKO PHYSICO-MECHANICAL INSTITUTE OF THE NAS OF UKRAINE

 

ТЕХНОЛОГІЯ ВІДНОВЛЕННЯ ДЕТАЛЕЙ СИЛОВИХ АГРЕГАТІВ МАШИН І МЕХАНІЗМІВ

Технологія забезпечує ефективне відновлення валів автотракторної техні­ки, компресорів, силових установок локомотивів, газокомпресорних станцій, а також плунжерів, золотників, посадочних місць підшипників гальмівних барабанів, тощо.

Перевага даної технології перед іншими, наприклад, перед розповсюдженою технологією наплавлення є порівняно низька температура поверхні відновлюваної деталі в процесі виконання роботи (не вище 150°С), що запобігає виникненню термічних напружень, деформації виробу, зміні його лінійних розмірів, появі скритих дефектів типу тріщин.

Технологія дає можливість проведення багатократного відновлення одного і того ж виробу, що зумовлене збереженням конструкцій­ної міцності та геометрії виробу після одно- та кількакратного відновлення.
Робочий ресурс реставрованих за такою технологією деталей не нижчий, ніж ресурс нових, а часто перевищує його у 1,5–2 рази.

 

Технологія передбачає напилення на поверхню деталі розплавленого електродного матеріалу напрямленим струменем стисненого повітря. Процес здійснюється за допомогою спеціального електродугового металізатора, оснащеного оригінальними розпилювальними головками.

Для промислової реалізації технології ФМІ ім. Г.В. Карпенка НАН України та його науково-впроваджувальним підприємством «Газотермік» розроблено комплекс обладнання, що дає змогу реставрувати колінчасті вали довжиною до 2 метрів і вагою до 150 кілограм.

Електродний матеріал, що використовується для формування зносостійкого покриття – оригінальний, захищений патентом, порошковий дріт ФМІ-2, дешевший від закордонних аналогів у 3–4 рази, виготовляється в Україні.
Технологія та обладнання знайшли застосування в різних галузях господарства: транспорт, комунальна служба, енергетика, сільськогосподарські машини, переробна промисловість тощо.

 

Додаткова інформація за адресою:

Фізико-механічний інститут НАН України

79060, Львів, вул. Наукова, 5, оф. 75а

тел.: (032)229-65-75; (050)505-26-83

е mail: zalisko@ipm.lviv.ua