ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ІМ. Г.В. КАРПЕНКА НAH УКРАЇНИ
KARPENKO PHYSICO-MECHANICAL INSTITUTE OF THE NAS OF UKRAINE

 

РМНС ФМІ

Голова Ради молодих науковців і спеціалістів ФМІ.
Войтко Мирон Васильович
Працює у ФМІ з 2003р., н.с. відділу №16 "Фiзико-математичних
основ неруйнiвного контролю та дiагностики", к.ф.-м..н.
Область наукових інтересів: поширення пружних хвиль в тілах з дефектами.
Телефон: 032 2633-200 (внутр. 32-41)
Електронна пошта: voytko@ipm.lviv.ua
 
Заступники голови РМНС ФМІ.
  Грибовська Вікторія Іванівна
Молодший науковий співробітник. Працює над кандидатською роботою на тему «Підвищення експлуатаційні характеристики пружинних сталей типу 60С2 шляхом оптимізації їх структурно-фазового стану та фізико-механічних властивостей поверхневих шарів». Працює у ФМІ з 2005р., відділ № 17. У РМНС з 2007р.
Наукові інтереси: термообробка сталей, матеріалознавство, організаційна робота. Захоплення: туризм (відпочинковий), танці.
Телефон: 032-2296-773 (внутр. 37-73)

 

Мацько Іван Йосипович
Працює у ФМІ з 2007р., м.н.с. відділу №25 "Відбору та обробки стохастичних сигналів".
Аспірант, тема кандидатської дисертації "Моделювання та аналіз вібраційних сигналів механічних систем зі стохастично змінними параметрами для виявлення дефектів їх елементів". У РМНС з 2009р.
Область наукових інтересів: математичне моделювання, обробка та аналіз вібраційних сигналів, вібродіагностика. Захоплення: туризм, гірські лижі, футбол, волейбол.
Телефон: 032-2296-882 (внутр. 38-82).
Електронна пошта: ivanmatsko@ipm.lviv.ua

 

Секретар РМНС ФМІ.
  Тріщук Оксана Богданівна
Молодший науковий співробітник.
Працює у відділі № 16. Наукові інтереси: неруйнівний контроль, діагностика матеріалів, організаційна робота.
Захоплення: туризм.
Телефон: внутр. 32-41.
Електронна пошта: trishchuk@ipm.lviv.ua

 

Члени РМНС ФМІ.
Воробель Володимир Ігорович
Працює у ФМІ з 2007р., інженер І-ї категорії відділу №18 "Корозійного розтріскування металів".
Аспірант IІI курсу без відриву від виробництва, тема кандидатської дисертації "Встановлення корозійно-електрохімічних характеристик сталі 08Х18Н10Т в реакторній воді аміачно-гідразинного регулювання за температур 25...300 С та тисків до 22 МПа".
Область наукових інтересів: електрохімія, корозія металів, високотемпературна корозія.
Захоплення: рибальство, настільний теніс, більярд, гірські лижі, велопрогулянки.
Телефон: 032-2296-622 (внутр. 36-22).
Електронна пошта: vorobel_v@ipm.lviv.ua

 

Головчук Мирослав Ярославович
Працює у ФМІ з 2008р., інженер І-ї категорії відділу №11 "Фiзико-хiмiчних методiв змiцнення та захисту металiв".
Область наукових інтересів: електронна мікроскопія , корозія металів.
Захоплення: туризм, гірські лижі.
Телефон: 032-2296-385 (внутр. 33-85)
Електронна пошта: golovchuk@ipm.lviv.ua

 

Ковальчук Ігор Васильович
Провідний інженер відділу № 27 “Водневих технологiй та гiдридного матерiалознавства ”.
Телефон: 032-2296-497 (внутр. 34-97).
Електронна пошта: kovalchuk@ipm.lviv.ua

 

Кулик Оксана Богданівна
Інженер метрологічної служби, відділ № 54.
Телефон: 032-2296-191 (внутр. 31-91)

 

Кушнір Ірина Михайлівна
Працює у ФМІ з 2008р., аспірант ІІІ-го року навчання. Інженер лабораторії №43 «Лабораторія сертифікаційних випробувань протикорозійних ізоляційних покрить трубопроводів». У РМНС з 2011р.
Область наукових інтересів: протикорозійні покриття для захисту магістральних нафтогазопроводів та резервуарів.
Захоплення: туризм, музика, книги
Телефон: 032-2296-918 (внутр. 39-18).
Електронна пошта: i-riska@ukr.net; Iryna_Perminova@ukr.net

 

Подгурська Вікторія Ярославівна
Працює у ФМІ з 2005р., інженер відділу №17 "Структурної механіки руйнування і оптимізації властивостей матеріалів". У РМНС з 2009р.
Область наукових інтересів: металографія, механічні та фізичні властивості матеріалів.
Захоплення: подорожі, література, культурні заходи.
Телефон: 032-2296-525 (внутр. 35-25)
Електронна пошта: podhurska@ipm.lviv.ua

 

Проскурняр Роман Васильович
Провідний інженер відділу № 15 “Високотемпературної мiцностi конструкцiйних матерiалiв у газових та рiдкометалевих середовищах”.
Телефон: 032-2296-672 (внутр. 36-72).

 

Труш Василь Степанович
У РМНС з 2008р.
Область наукових інтересів: дослідження закономірностей поверхневого твердорозчинного зміцнення титанових сплавів та їх зварних з’єднань шляхом термодифузійного насичення для підвищення роботоздатності.
Телефон: 032-2630-347 (внутр. 33-43, 37-64)
Електронна пошта: tvs1981_a_list.ru
 

РАДА МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ ТА СПЕЦІАЛІСТІВ ФМІ НАН УКРАЇНИ


    Рада молодих науковців та спеціалістів (РМНС) ФМІ ім. Г.В. Карпенка НАН України була створена у 60-х роках 20 століття. Після розвалу СРСР вона призупинила свою діяльність. Одним з основних факторів цієї події став відтік молодих кадрів з інституту. Нове поповнення підходило дуже повільно, що було зв’язано, в першу чергу, з економічною ситуацією в Україні і тільки, приблизно, з середини 90-х років почала дещо збільшуватися кількість молоді в інституті.
    Першим поштовхом до відновлення роботи організації був футбол. Справа в тому, що, на той час, молоді працівники інституту практично не знали одне одного. Це була одна з основних причин, чому Рада не відновлювалася, хоча, з іншого боку, це була й одна з основних проблем, яку мала б розв’язувати Рада. Влітку 1998 р. групою осіб (в основному з корпусу фізикометрії) було запропоновано зібратися і зіграти у футбол на стадіончику біля інституту геології, оскільки він ближче розміщений до корпусу фізикометрії, ніж стадіон на території ФМІ, який на той час ще існував. З часом впродовж кількох місяців до „футболістів” приєдналися всі бажаючі з ФМІ, а також з інституту геології та ІППММ. Бувало, що на спортивні баталії підходило до 25 чоловік.
    Приблизно на початку 1999 р. виникли розмови про відновлення діяльності РМНС ФМІ, оскільки більшість молодих працівників вже були добре між собою знайомі завдяки футбольним зустрічам. Ініціаторами відновлення РМНС стали майбутні голови к.ф.-м.н. Ігор Ісаєв, к.т.н. Ростислав Косаревич, Орест Білий, а також к.т.н. Юрій Рицар, к.т.н. Василь Джала, Юрій Коваль, Юрій Касянюк. Цю ідею підхопили прекрасний організатор к.т.н. Дмитро Досин, Ірина Івасенко, Валентина Корній. Саме Д. Досин вів переговори з адміністрацією інституту про відновлення роботи Ради і саме він розробив та скурпульозно виписав положення про РМНС ФМІ. У четвертому кварталі 1999 р. відбулося перше засідання нової Ради. У перший склад ввійшли 12 осіб: к.т.н. Дмитро Досин (голова Ради), Ірина Івасенко (секретар Ради), Юрій Рицар (скарбник Ради), а також к.ф.-м.н. Ігор Ісаєв, к.т.н. Андрій Басараб, к.т.н. Ростислав Косаревич, к.т.н. Василь Джала, Костянтин Сущик, Олег Драбич, Андрій Івасишин, Юрій Касянюк та Орест Крохмальний. Така кількість залишилася незмінною і по сьогодні і, так само, кожен рік склад Ради оновлюється не менш ніж на чверть.
    Адміністрація інституту вітала відновлення діяльності РМНС ФМІ, оскільки в інституті Рада з’явилася однією з перших в Україні. В кінці 1999 р. РМНС одержала власне приміщення к. 300 корпусу Фізикометрії, яка сьогодні вже відома у дуже багатьох академічних та освітянських закладах України.
    Першою акцією РМНС був невеликий вертеп організований членами Ради, а першим виступом був виступ у домі одного з ініціаторів відновлення РМНС Ореста Білого, який, на той момент, лежав вдома з важкою травмою – переломом ноги, отриманим на футбольному полі.
    На початку 2000 р. РМНС ФМІ взялася за організацію XV відкритої науково-технічної конференції молодих науковців та спеціалістів Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України КМН-2000. 23-25 травня 2000 р. конференція була успішно проведена, в її роботі взяло участь близько 70 учасників, переважно зі Львова, і вона стала хорошим продовженням традицій діяльності попередніх Рад.
    На конференції працювали такі секції: матеріалознавство; математичні моделі сигналів і систем; процеси руйнування, моделі зародження тріщин; вимірювання фізичних полів; технологія зміцнення; відбір і обробка вимірювальної інформації; захист від корозії матеріалів і елементів конструкцій; прогресивні інформаційні технології та системи; неруйнівний контроль та технічна діагностика;математичні моделі сигналів і систем; вплив активних середовищ на корозію матеріалів; технологія зміцнення; обробка зображень та розпізнавання образів; алгоритмічне та програмне забезпечення.
    Для організації КМН-2000 були залучені спонсори, посильну допомогу надав інститут, але вже тоді було видно бажання РМНС ФМІ самостійно проводити свою конференцію, намагатися не залучати бюджетних коштів інституту. Збірник конференції вийшов після її проведення, і до нього були включені всі статті, автори яких були доповідачами на засіданнях. Найкращі доповіді були відмічені преміями та рекомендаціями опублікування статей їх авторів у журналах „Фізико-хімічна механіка матеріалів” і „Відбір та обробка інформації”.
    КМН-2000 успішно завершила свою роботу в Сихівському лісі, що дало змогу учасникам продовжити своє знайомство в неформальному середовищі.


Завершення роботи КМН-2000 у Сихівському лісі.
 

    У 2000 році РМНС ФМІ стала ініціатором створення Асоціації молодих науковців і спеціалістів Західного регіону України при Державному західному науковому центрі НАН і МОН України. Дана організація успішно проіснувала кілька років, але, на жаль, призупинила свою діяльність разом з відходом від активної діяльності на даному поприщі її головного ідеолога Дмитра Досина, котрий став ученим секретарем Фізико-механічного інституту.
    На початку 2001 р. через вікове обмеження (35 років) змушений був покинути Раду її голова Дмитро Досин. Новим головою став к.ф.-м.н. Ігор Ісаєв, вже тоді один з найперспективніших молодих науковців інституту. Головування Ігора Ісаєва стало одним з найкращих періодів діяльності Ради. За цей час було проведено XVI та XVIІ відкриті науково-технічні конференції молодих науковців та спеціалістів КМН-2001 та КМН-2002, в кожній з яких взяло участь близько 90 молодих науковців не тільки зі Львова, але й зі всієї України. Стало зрозуміло, що КМН повернеться у життя інституту і стане однією з конференцій, які регулярно проводить ФМІ. Незмінним секретарем і Ради, і конференцій у той час була Ірина Івасенко.


Учасники засідання Асоціації молодих науковців у м.Славсько.
 

    Окрім конференцій, у цей період, проводилися спортивні змагання з настільного тенісу та шахів, молодь надалі продовжувала грати у футбол, організовувалися виїзні засідання, вечори для неформального спілкування молодих науковців інституту, куди запрошували молодь з інших закладів. Також були намагання відновити семінари молодих науковців у інституті, але ця ініціатива, на той момент, не знайшли достатньої підтримки ні в молоді, ні в старших працівників. У 2001 р. та 2002 р. вже традиційно були організовані вертепи, які дуже схвально були сприйняті працівниками інституту.
    На початку 2003 р. змінився голова Ради, оскільки Ігор Ісаєв вже пробув на цій посаді два терміни (максимальна тривалість згідно положення). Новим головою став к.т.н. (ще одна вимога положення РМНС) Ростислав Косаревич, який продовжував ті починання, що були закладені його попередником. Слід відзначити той момент, що попередні голови не відходили від РМНС, а завжди намагалися щось допомогти чи підказати.


Учасники вертепу РМНС 2001 р.
 

    Можна сказати, що у 2001-2003 рр. інститут відчув, що в його стінах з’явилася досить потужна молодіжна організація, яка згуртовувала молодь та представляла її інтереси перед адміністрацією ФМІ. Члени Ради змогли налагодити тісну співпрацю з Профкомом інституту, який надавав відчутну підтримку починанням РМНС. Тоді ж зародилися дружні стосунки між РМНС ФМІ та Радою наукової молоді київського Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона, поштовху яким надали Ігор Ісаєв і Ростислав Косаревич з ФМІ та Сергій Степанюк з ІЕЗ.
    Поряд з проведенням вже традиційних заходів РМНС долучилась до організації та проведення громадською організацією „Форум Карпатський трамвай” конференцій „Карпатський трамвай”. Серед засновників організації були члени РМНС: к.т.н. Андрій Басараб, к.ф.-м.н. Ігор Ісаєв, Орест Білий, Наталя Білик, Юрій Коваль. РМНС та молодь ФМІ брали надзвичайно активну участь у роботі цієї організації, зокрема у відновленні мережі вузькоколійних доріг в Західному регіоні України. Співпраця з Форумом успішно тривала до серпня 2006 і припиналася з передчасною смертю голови організації Андрія Басараба.
    Повертаючись до РМНС слід сказати, що, на початку 2004 р., вперше за головування в Раді велася "боротьба" результати якої не можна було спрогнозувати. Серед двох, однаково сильних і перспективних, претендентів: к.т.н. Андрія Басараба та к.т.н. Василя Джали, члени РМНС обрали надзвичайно енергійного Андрія Басараба. Хоча можливо, це було не найкращим вибором РМНС, адже в силу своєї значної зайнятості в роботі ФМІ та залучення до організації „Форум Карпатський трамвай”, А. Басараб не повністю присвячував себе РМНС ФМІ.
    Період 2004-2007 рр. є найскладнішими в житті відновленої Ради молодих науковців та спеціалістів ФМІ НАН України. Фактично припинилася будь-яка діяльність Ради в ФМІ, почали давати збої регулярні засідання РМНС ФМІ, під загрозою стало проведення конференції КМН-2005, почало "засинати" і спортивне життя РМНС. Поряд з цим організація „Форум Карпатський трамвай”, з якою продовжували співпрацювати члени Ради, зокрема секретар Наталія Білик та скарбник Орест Білий, успішно випускала збірник наукових праць своєї конференції, в якій брало участь досить велика кількість молодих науковців ФМІ.
    Влітку 2005 р. забив на сполох багаторічний куратор РМНС член-кореспондент (зараз – академік) НАН України д.ф.-м.н. Зіновій Теодорович Назарчук. За організацію конференції КМН-2005 взявся заступник голови Ради к.т.н. Андрій Сиротюк. КМН-2005 ввійшла в історію тим, що на ній були виокремлені три основні розділи, а саме: "Механіка руйнування та міцність матеріалів"; "Захист матеріалів від корозії. Сучасні проблеми матеріалознавства"; "Інформаційні та діагностичні системи". Вперше за історію конференцій збірник, який отримав новий дизайн, був виданий до проведення конференції і розданий її учасникам.
    На початку 2006 р. Андрія Басараба на посаді голови РМНС змінив Андрій Сиротюк, який в силу своєї значної зайнятості в роботі свого відділу не зміг приділити достатньої уваги роботі РМНС ФМІ. Діяльність Ради звелася до участі голови РМНС в засіданнях Вченої Ради інституту, в члени якої ввели голову РМНС за посадою ще у 2002 р. за головування І. Ісаєва та в участі у багатьох конкурсних комісіях ФМІ по розподілу стипендій та грантів для молодих науковців. Тим не менше, Андрій Сиротюк, використовуючи науково-організаційні навички набуті під час роботи у відділі, зміг на надзвичайно високому рівні провести чергову конференцію КМН-2007.
    У 2007 р. та на початку 2008р., шляхом ротації, склад Ради змінювався на третину, тобто за два роки прийшло вісім нових членів. Це було одним з факторів активізації діяльності РМНС ФМІ. Новим головою Ради став к.т.н. Орест Білий, який у 2008 р. після довгої перерви знову провів у інституті вертеп. У цьому ж році Рада різко змінила свою доволі пасивну позицію на активну. Врешті-решт вдалося відновити семінари молодих науковців "Наукові школи ФМІ – естафети поколінь". Головами семінару РМНС були запропоновані та обрані за участю дирекції інституту д.х.н. Ігор Завалій та к.ф. м.н. Ігор Ісаєв, який на той час очолював Західний осередок ІЕЕЕ, що вже доволі довгий час успішно співпрацював з РМНС.
    На жаль, наприкінці 2008 р. зненацька хвороба схопила І. Ісаєва, і після довгої боротьби 5 липня 2009 р. його не стало. Це була важка втрата як для інституту, так і для РМНС ФМІ, оскільки І. Ісаєв до останнього подиху намагався допомогти Раді в усьому, зокрема, він брав активну участь у підготовці конференції КМН-2009.
    У 2009р. другим головою семінару РМНС був обраний к.т.н. Андрій Синявський. Відзначимо, що, до цих пір, семінар РМНС "Наукові школи ФМІ – естафети поколінь", регулярно проводиться, до участі в ньому залучаються як відомі вчені інституту, так і молодь, відбуваються виступи науковців з інших установ.
    Відновилось спортивне життя РМНС та молоді інституту. Вперше, після дуже довгої перерви, був проведений футбольний турнір, в якому взяло участь близько 50 працівників інституту, і, який, заклав підвалини для відновлення спортмайданчику на території ФМІ, що розпочалося навесні 2010 р. Проводилися розважальні вечори для молоді інституту.
    Інститут знову відчув, що РМНС зміцніла і в повний голос заявили про своє існування. Адміністрація інституту активно використовує РМНС для отримання інформації про молодь інституту. Зокрема, коли трапилася така нагода, дирекція доручила Раді сформувати свої пропозиції щодо розподілу службових квартир для молодих науковців ФМІ. Базуючись на них і розподілялося службове житло.


Початок футбольного турніру 2008р.
 

    У 2009р. РМНС ФМІ провела чергову XХI відкритої науково-технічної конференції молодих науковців та спеціалістів Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України КМН-2009. На ній були використані як досвід попередніх років, так і деякі нові підходи. Конференція успішно відбулася 28-30 жовтня і, чи не вперше з часів відновлення РМНС ФМІ, стала прибутковою, зовсім не залучаючи фінансування з інституту. У її роботі взяло участь близько 150 учасників з 14-ти областей України. Навіть оголошений на той момент карантин у Львові не перешкодив її успішному проведенню.
    У цей період РМНС, разом з молодими співробітниками ІЕЗ ім. Є.О. Патона та Інституту чорної металургії, стала ініціатором створення Ради наукової молоді при Відділенні фізико-технічних проблем матеріалознавства НАН України. Дуже велику роботу для успішного створення такої організації провів голова РМНС Орест Білий.
    Після конференції КМН-2009 було обрано нового голову – к.т.н.Олега Капшія, який достойно прийняв естафету від О. Білого і, з не меншим запалом, продовжив роботу на чолі Ради. Окрім всіх починань минулих років Рада стала ініціатором оголошення в інституті конкурсу "Кращий молодий науковець року", причому дирекція ФМІ повністю пішла назустріч ініціативі бачачи, що РМНС не збавляє обертів у своїй діяльності.


Засідання представників Рад наукової молоді інститутів Відділення ФТПМ НАНУ, 2009р.
 

    Знову у стінах інституту було проведено вертеп, організовано розважальний новорічний вечір для молоді, триденну поїздку у Карпатські Горгани.


Вертеп РМНС в гостях у завідувача аспірантурою, 2010р.
 

Молодь ФМІ на г.Ігровець, 2010р.
 

    Новий голова та члени Ради мають багато енергії і готові проявляти нові ініціативи за підтримки дирекції інституту, вченого секретаря Д. Досина, екс-голів РМНС Р. Косаревича, А. Сиротюка, О. Білого та завідувача аспірантури к.т.н. Валентини Корній, з якою Рада успішно співпрацює впродовж всього терміну перебування її на цій посаді.

ПОЛОЖЕННЯ
про раду молодих науковців та спеціалістів Фізико-Механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України

 
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Рада молодих науковців та спеціалістів Фізико-Механічного інституту ім. Г.В. Карпенка Національної Академії Наук України (далі – Рада) – орган самоврядування працівників ФМІ НАН України віком до 35 років, що поновлює свою роботу відповідно до постанови Президії Національної Академії Наук України № 206 від 23.06.99 р. з метою залучення до роботи в інституті обдарованої наукової молоді та створення сприятливих умов для її
1.2. Рада як громадська організація легалізує свою діяльність у місцевих органах влади методом повідомлення.
1.3. У своїй діяльності Рада керується принципами відкритості, толерантності, демократичності та добровільності, заохочує ініціативу і широко залучає до роботи всіх працівників інституту.
1.4. Вчена рада ФМІ НАН України затверджує голову, чисельність, склад та зміни до складу Ради.
1.5. Результати роботи Ради оцінюються з погляду ефективності використання затрачених інтелектуальних, фінансових та інших ресурсів.
1.6. Діяльність Ради припиняється за рішенням самої Ради, Вченої ради інституту та в інших випадках, передбачених законодавством України.

2. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ

2.1. Сприяти підвищенню професійної кваліфікації наукової молоді інституту.
2.2. Забезпечувати актуальною інформацією про конференції, конкурси, яка становитиме інтерес для науковців інституту.
2.3. Сприяти розширенню особистих контактів, науковій співпраці молодих фахівців у межах інституту та поза ним, налагоджувати контакти зарубіжними колегами та партнерами.
2.4. Організовувати конференції молодих науковців ФМІ з публікацією їхніх матеріалів.
2.5. Сприяти вирішенню внутрішньоінститутських проблем.
2.6. Організовувати відпочинок, дозвілля та оздоровлення молоді інституту.
2.7. Налагоджувати контакти з місцевими органами влади для вирішення проблем молоді.
2.8. Підтримувати обдаровану молодь серед студентів ВУЗів, налагоджувати контакти з ними для залучення до виконання проектів, над якими працюють науковці інституту.
2.9. Брати участь в атестації молодих кадрів, допомагати молодим науковцям і спеціалістам інституту у професійному зростанні (публікація наукових праць, захист дисертацій тощо).

3. КОМПЕТЕНЦІЇ РАДИ

3.1. Обирати заступників та відповідального секретаря за поданням голови Ради.
3.2. Вносити пропозиції щодо складу Ради на розгляд Вченої ради інституту.
3.3. Давати рекомендації молодим науковцям інституту та іншим претендентам при вступі до аспірантури ФМІ, під час атестацій наукових кадрів, для присвоєння іменних стипендій та надання премій для молодих науковців.
3.4. Звертатися до дирекції, профкому, служб та підрозділів інституту від імені молодих науковців для вирішення їхніх проблем.
3.5. Представляти організацію молодих науковців ФМІ у відносинах з аналогічними самоврядними організаціями інших наукових установ.
3.6. Захищати інтереси молодих науковців ФМІ перед органами державної влади ти місцевого самоврядування, територіальними та міжнародними організаціями молодих науковців та спеціалістів.
3.7. Організовувати та проводити семінари, конференції, поїздки, відряджати своїх представників для участі з переговорах та нарадах.
3.8. Розміщувати на WЕВ-сторінці в Інтернеті інформаційні матеріали.
3.9. Організовувати телеконференції молодих науковців ФМІ, а також інших наукових установ та ВУЗів .
3.10. Приймати до свого розгляду будь-які питання, що стосуються успішного та ефективного виконання службових обов’язків молодих науковців та їхнього професійного зростання.

4 ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ

4.1. Роботу Ради організовує голова Ради.
4.2. Голова Ради, в межах своєї компетенції:
- скликає ї веде засідання Ради;
- організовує підготовку питань і матеріалів на розгляд Ради;
- представляє Раду у відносинах з державними і громадськими органами та організаціями, органами місцевого самоврядування, підприємствами, організаціями, установами і громадянами.
4.3. Рада приймає рішення, рекомендації, висновки.
4.4. Склад та керівництво Ради обирається терміном на 1 рік.
4.5. Рада обирає голову Ради: заступників та відповідального секретаря за поданням голови.
4.6. Голова ради не може бути обраним більш ніж на два терміни.
4.7. На час відсутності голови його обов’язки виконує один із заступників.
4.8. Засідання Ради протоколюється.
4.9. Ведення протоколу засідання Ради здійснює відповідальний секретар, а в разі відсутності секретаря – один із членів Ради. Протокол підписують головуючий та відповідальний секретар.
4.10. Основною формою діяльності Ради є засідання Ради, які скликаються в разі необхідності, але не менше одного разу на місяць.
4.11. У разі потреби Рада може
- бути скликана позачергово, у тому числі на вимогу та за ініціативи половини її складу за умови завчасного повідомлення всіх членів Ради;
- створювати тимчасові чи постійні комісії з основних напрямків своєї діяльності, комісії керуються положенням Ради та законом „Про місцеве самоврядування”.
4.12. Для вивчення та підготовки окремих питань Рада може утворювати підготовчі комісії робочі групи, організаційний комітет із залученням членів Ради, представників громадськості, вчених і спеціалістів.
4.13. На засідання Ради можуть бути запрошені керівники та працівники інституту, керівники підприємств і відомств.
4.14. Члени Ради зобов’язані брати участь у засіданнях Ради, підготовці питань на Раду, виконувати доручення Ради.
4.15. Розгляд питань та прийняття рішень здійснюється відповідно до регламенту Ради.
4.16. Рішення Ради, прийняте в рамках її компетенції, є обов’язкове до виконання і може бути переглянуте на засіданні комісії Вченої ради по роботі з науковою молоддю у тижневий термін.
4.17. Голова Ради є членом Вченої Ради.
4.18. Голова Ради або член Ради за поданням голови є членом профкому.

5. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ

5.1. Засідання Ради легітимне, коли присутня більш, ніж половина її членів.
5.2. До керівництва Ради входить голова, заступники та відповідальний секретар.
5.3. До розгляду приймаються лише питання, з яких підготовлено проекти рішень.
5.4. Членами Ради заздалегідь повідомляється порядок денний чергового завдання.
5.5. Рішення Ради правомірне, якщо за нього проголосувало більше, ніж половина чисельного складу Ради.
5.6. Питання, що стосуються конкретних осіб, вирішуються таємним голосуванням за допомогою бюлетенів.