ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ІМ. Г.В. КАРПЕНКА НAH УКРАЇНИ
KARPENKO PHYSICO-MECHANICAL INSTITUTE OF THE NAS OF UKRAINE

 

ГО «Вікімедіа Україна» оголошує черговий конкурс наукових фотографій, який триватиме з 1 по 30 листопада 2017 року

Громадська організація (ГО) «Вікімедіа Україна»

оголошує черговий конкурс наукових фотографій,

який триватиме з 1 по 30 листопада 2017 року.

Глобальна енциклопедія Вікіпедія – один із проектів Фонду Вікімедія, регіональним відділенням якого є ГО «Вікімедіа Україна» – має на меті донесення достовірної та вільної інформації про світ, зокрема й наукової. Заради широкої популяризації науки, якій у сучасному світі приділяють дедалі більше уваги, а також задля проведення «Наукового конкурсу вікі» (Wiki Science Competition) активісти всесвітнього руху Вікімедіа об’єдналися з ученими.

В Україні відбудеться перший етап цього конкурсу – «Конкурс наукових фотографій 2017». Цьогоріч він триватиме з 1 до 30 листопада та буде пов’язаний зі Всесвітнім днем науки в ім’я миру й розвитку, який відзначається 10 листопада. Завдяки конкурсу Вікіпедія наповниться якісними зображеннями, що ілюструватимуть статті з різних наук – від археології до астрофізики.

Зображення оцінюватиме кваліфіковане журі, що складається з професійних науковців із різних галузей. Переможці визначатимуться у семи категоріях: «Люди в науці», «Мікроскопія», «Астрономія», «Живі організми», «Нефотографічні зображення», «Колажі», «Загальна категорія».

У кожній номінації буде нагороджено три місця. Всі переможці отримають дипломи й подарункові сертифікати Інтернет-магазину на вибір. Призовий фонд конкурсу – 30 тис. грн.

Авторів найкращих зображень нагородять цінними призами від ГО «Вікімедіа Україна». Нагородження відбудеться в грудні 2017 року, а найкращі зображення опублікують у друкованому вигляді. Переможці також візьмуть участь у міжнародному етапі – «Світовому науковому конкурсі», – який відбудеться в січні–лютому 2018 року.

Слід зазначити, що вперше цей конкурс – як локальний – провели вікіпедисти з Естонії у 2011 році. Загальноєвропейська акція, до якої долучилися 23 країни, в тому числі й Україна, вперше відбулася в 2015 році. Восени 2016 року ГО «Вікімедіа Україна» провела «Конкурс наукових фотографій» самостійно. Від часу започаткування конкурсу в нашій країні завантажено понад 1800 робіт.

2017 року у проекті втретє візьмуть участь науково-популярна ініціатива «Дні науки» та просвітницький портал «Моя наука», започатковані вченими НАН України. Під час осінніх «Днів науки» 11–12 листопада 2017 року в шести містах України (Києві, Одесі, Харкові, Івано-Франківську, Каневі, Сумах) можна буде зробити фотографії наукових дослідів та обладнання, які також допускаються до участі в конкурсі.

Цьогорічними партнерами конкурсу є Міністерство освіти і науки України та Рада молодих вчених НАН України.

 

Короткий лінк:

https://wikimediaukraine.wordpress.com/2017/10/30/1-30-lystopada-konkurs-naukovykh-zobrazhen/

Сторінка конкурсу на Вікісховищі:

https://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Wiki_Science_Competition_2017_in_Ukraine

Сторінка для завантаження файлів:

https://commons.wikimedia.org/wiki/Campaign:espc-ua

Регламент конкурсу:

https://ua.wikimedia.org/wiki/Конкурс_наукових_фотографій_2017/Регламент

Сайт світового конкурсу:

http://www.wikisciencecompetition.org/

 

 

Контакти:

Віра Моторко, менеджер проектів «Вікімедіа Україна», +38 (066) 77-404-99, press@wikimedia.in.ua;

Організаційний комітет: sciencephoto@wikimedia.in.ua .

 

Оголошення на сайті ГО «Вікімедіа Україна»:

https://wikimediaukraine.wordpress.com/2017/10/30/1-30-lystopada-konkurs-naukovykh-zobrazhen/