ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ІМ. Г.В. КАРПЕНКА НAH УКРАЇНИ
KARPENKO PHYSICO-MECHANICAL INSTITUTE OF THE NAS OF UKRAINE

 

У с. Світязь Шацького р-ну Волинської обл.

4-5 жовтня 2017 року відбулося

V засідання Координаційної ради

транскордонного біосферного резервату «Західне Полісся».

Учасники представницького українсько-польсько-білоруського форуму підсумували зроблене за попередній період та окреслили основні завдання на перспективу.

У роботі цьогорічної Координаційної ради ТБР «Західне Полісся» взяли участь офіційні делегації України, Польщі та Білорусі на чолі з заступником Міністра екології та природних ресурсів України Василем Полуйком,   радником Міністра довкілля РП Зіґмунтом  Кржемінські та заступником Міністра природних ресурсів і охорони навколишнього природного середовища   РБ Алєксандром Корбутом.

З вітальним словом та доповіддю виступив директор Шацького національного природного парку Віталій Цвид, якому разом із колективом ШНПП вдалося успішно вирішити низку організаційних питань та забезпечити учасників пізнавальною екскурсією територією парку в заключний день роботи.

У своїй доповіді Віталій Іванович детально розповів про зроблене на виконання доручень IV засідання Координаційної ради ТБР «Західне Полісся», акцентував увагу на реальних результатах здійснених заходів, підняв проблему масового всихання соснових лісів на території Полісся та БР. Також розповів про підготовку спільних проектів, які передбачається реалізовувати за програмою Транскордонної співпраці «Польща-Білорусь-Україна» 2014-2020.

Про реалізовані заходи з часу минулого засідання, стан справ та перспективи на майбутнє доповіла провідний спеціаліст білоруської Державної природоохоронної установи «Республіканський заказник «Прибузьке Полісся» Наталія Баглай. Вона загострила увагу присутніх на необхідності ще тіснішої співпраці з польською та українською сторонами, а також повідомила, про розроблену документацію на збільшення території їхнього республіканського заказника з 7950 га до 17230 гектарів.

Цікавою була інформація і про вдосконалення освітньо-виховної роботи серед  туристів та школярів.

Директор Поліського національного парку Ярослав Шиманські повідомив, що його державна установа хоча й має стале фінансування з бюджету, але основні кошти для розвитку отримує від участі в грантових проектах: як міжнародних, так і на рівні держави та воєводства. Серед них – проект «Чинна охорона цінних середовищ природних ареалів» на 2017-1018 рр. отримав фінансування в розмірі 449 тис. 880 польських злотих, із яких 85% – за рахунок Євросоюзу. А створення в цей же ж період науково-пізнавальної стежки «Чагари» має бюджет 882 тис. 127 злотих, і теж 85% грошей перерахував Брюссель.

Що не вдалося реалізувати дирекції Поліського національного парку, так це проект «Поліське село», в рамках якого планувалося спорудити традиційну поліську садибу, яка б мала спільні для українців, поляків і білорусів етнокультурні фрагменти та активно використовувалася б для науково-пізнавальних заходів. Утім, Ярослав Шиманські переконаний, що рано чи пізно з допомогою партнерів по ТБР «Західне Полісся» даний проект буде реалізований.

Після завершення пленарного засідання та дебатів учасники ухвалили підсумкову резолюцію, а також здійснили захоплюючу екскурсію по території Шацького національного природного парку.

 

Веб-сайт Шацького національного природного парку:

http://shpark.com.ua

 

Довідково:

Біосферний резерват — це територія, на яку поширюється міжнародна програма охорони навколишнього середовища ЮНЕСКО «Людина і біосфера» (анг.: Man and Biosphere, МАБ), спрямована на забезпечення збалансованих відносин між людиною і природою.

Ідея об`єднати українське, польське і білоруське Полісся під крилом транскордонного біосферного резервату «Західне Полісся» народилася у Шацьку 2002-го року, під час зустрічі з його польським представником.

Створений у 2002 році біосферний резерват «Західне Полісся» у Польщі охоплює територію Ленчинсько-влодавського поозер’я і Поліської Долини Західного Бугу.

В Україні – це створений в тому ж році Шацький біосферний резерват, що включає територію Шацького національного природного парку з найбільшим в Україні комплексом озер, верхньою частиною Прип’яті та фрагментом долини Західного Бугу, лісо-болотними угіддями в районі європейського вододілу між басейнами Балтійського і Чорного морів.

В 2004 році в Білорусії був створений біосферний резерват «Прибузьке Полісся» на базі республіканського заказника.

Адміністративними центрами транскордонного природоохоронного об’єднання виступають міста Влодава, Томашівка, Шацьк, Парчев і Ленчна.

Угоду про створення Транскордонного біосферного резервату «Західне Полісся» було підписано 28 жовтня 2011 року в Києві урядами України, Білорусі та Польщі.

9-13 липня 2012 року Міжнародна координаційна рада програми «МАБ» ЮНЕСКО на зустрічі у Парижі включила його до списку біосферних резерватів. Основою української частини ТБРу став національний парк, більшу половину якого займають ліси, 14,2 % – водойми, 4 % – болота, 6,8 % – луки, 25 % – орні землі і населені пункти з понад 800 видами вищих судинних рослин.

Це другий в Європі і третій у світі тристоронній Транскордонний біосферний резерват, на який поширюється міжнародна програма охорони навколишнього середовища ЮНЕСКО «Людина і біосфера». Вона спрямована на забезпечення збалансованих відносин між людиною і природою, дає можливість оберігати біологічне різноманіття та відслідковувати зміни у навколишньому середовищі в планетарному масштабі.

Варто зазначити, що транскордонний біосферний резерват «Західне Полісся» був і залишається місцем багатьох проектів і науково-дослідних програм, у реалізації яких беруть участь науковці і студенти усіх трьох держав.

Науково-дослідна робота на території парку проводиться з метою вивчення природних процесів, ведення моніторингу за змінами екосистем, екологічного прогнозування, розробки наукових основ охорони, відтворення і використання природних ресурсів та особливо цінних об’єктів.

З березня 2006 року наукові дослідження тут проводить і Шацька міжвідомча науково-дослідна екологічна лабораторія, створена на базі Шацької експерементальної бази Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України.

 

Управління екології та природних ресурсів

Прес-служба ШНПП

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4
 17–21 жовтня 2017 р. о 8:00  в приміщенні Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені І. Франка розпочне роботу Міжнародний молодіжний науковий форум з прикладної фізики та інженерії - YSF - Young Scientists Forum 2017
У числі запрошених на Форум молоді науковці
Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України
Тематика Форуму:
-          силова електроніка і промислові застосування,
-          інформаційні системи та неруйнівний контроль,
-          оптика і фотоніка,
-          подача заявок на гранти,
-          написання і переклад наукових текстів,
-          фінансування ЄС,
-          гранти НАТО,
-          біологічна і медична фізика,
-          геофізика і дистанційне зондування,
-          багатохвильова астрономія і астрофізика,
-          фізика твердого тіла,
-          мікрохвильова і терагерцева електроніка 
-          моделювання задач електромагнетизму і дослідно-експериментальний 
електромагнетизм,
-          ядерна фізика та фізика плазми,
-          нано- та метаматеріали.
Лектори на Форумі:
-          Професор Грегорі Кворлз, доктор наук Томі Себастіан,
-          доктор наук Валерія Трусова,
-          доктор наук Валерій Заворотний,
-          доктор наук Карлос Ронсеро-Клементе,
-          Серж Єрін,
-          доктор наук Патрік Мугглі,
-          доктор наук Леонід Пономаренко
 Вхід: на пленарні засідання – вільний
 
 
вул. Драгоманова, 5 та 17, Lviv, Ukraine, 79000

У свято Покрови Пресвятої Богородиці, 14 жовтня, в Україні відзначають 75-ту річницю створення Української повстанської армії, День Українського козацтва та День захисника України.

З цієї нагоди у Львові спільною молитвою і покладанням квітів вшанують воїнів УПА, Героїв Небесної Сотні та бійців АТО.

Відбудеться чимало міських заходів, з переліком яких можна ознайомитись тут:

http://city-adm.lviv.ua/news/culture/243002-den-zakhysnyka-ukrainy-ta-75-ta-richnytsia-stvorennia-upa-prohrama-kulturnykh-zakhodiv

 

Також освітяни приготували ряд заходів за участі молоді:

http://city-adm.lviv.ua/news/culture/242999-den-zakhysnyka-ukrainy-ta-75-ta-richnytsia-stvorennia-upa-prohrama-zakhodiv-u-haluzi-osvity

 

«Місто проводить багато тематичних заходів. Дуже важливо вшанувати пам’ять тих, хто віддав життя за нашу незалежність і тих, хто сьогодні жертвує своїм життям за мир і спокій у нашій країні. Пам’ятаючи їхні подвиги, ми повинні йти далі і підтримувати один одного. Тому запрошуємо всіх долучитись до заходів, які проходитимуть в різних локаціях міста, та спільно помолитись за Україну і її захисників», - зазначив Євген Бойко, в.о директора департаменту «Адміністрація міського голови» ЛМР.

Так, 14 жовтня о 9.00 год. відбудеться покладання квітів до Меморіалу невідомому воякові УПА на Марсовому полі (вул. Мечникова). Опісля, о 9.30 покладатимуть квіти та запалюватимуть лампадки на могилах борців за незалежність України на полі почесних поховань № 67 Личаківського кладовища, а о 9.45 покладатимуть квіти та запалюватимуть лампадки до могил загиблих під час проведення антитерористичної операції на сході України на полі почесних поховань № 76 Личаківського кладовища. Опісля отці відслужать Чин панахиди та відбудеться громадське віче.

Об 11.00 год. в Гарнізонному Храмі святих апостолів Петра і Павла (вул. Театральна, 11) відбудеться Молебень до Богородиці за Україну та її захисників, а о 12.00 год. на площі біля Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької (просп. Свободи, 28) студенти-першокурсники Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут складатимуть ритуал «Урочистої Клятви».

Також о 13.30 год.  біля військового храму Стрітення Господнього (вул. Батуринська, 1) заплановане відкриття пам’ятника «Воїнам, що віддали свої життя за  Україну».

Урочистості триватимуть у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької. Так, о 16.45 год. в дзеркальній залі театру відбудеться спецпогашення поштової марки з нагоди 75-річчя створення УПА, а о 17.00 год. розпочнеться урочиста Академія з нагоди Дня Захисника України та 75-річчя створення УПА, яка триватиме до 18.30 год.

Окрім того, впродовж дня у сквері «На Валах» (вул. Винниченка)  експонуватимуть банерну тематичну виставку із зображеннями зразків зброї та військових одностроїв УПА.

В рамках відзначення 75-ї річниці створення УПА музей «Територія Терору» запрошує всіх бажаючих переглянути на великому екрані документальний фільм львівського режисера Тараса Химича «Хроніка Української повстанської армії» у двох частинах.

13 жовтня о 19.00 всіх охочих запрошують на вечірній показ у музейний комплекс «Територія Терору» за адресою просп. В. Чорновола, 45 г.

«Документальний фільм у двох частинах розповідає про історію Української повстанської армії 1942-1954 років крізь призму свідчень тридцяти чотирьох очевидців та безпосередніх учасників подій (з понад сто опитаних). Творці стрічки пропонують подивитися на український повстанський рух з перспективи «простих людей», без пафосу, містифікацій та пропагандистських кліше. Усні історії відкривають нетрадиційний погляд на природу боротьби УПА, дають змогу відчути атмосферу та дух епохи, зануритися у вир бурхливих подій»,- розповідає режисер.

Вхід на всі покази вільний. Тривалість фільму – 1 година.

 

Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій спільно з проектом «Воїну-гідна праця» ГО «Центр зайнятості Вільних людей» запрошують на V Всеукраїнський Форум “Захоплені життям. Історії успіху ветеранів АТО.”, який відбудеться 26 жовтня о 17.00 год. в приміщенні Першої Львівської Медіатеки (вул. Мулярська, 2-а).

Під час Форуму ветерани АТО, які повернулися з війни і соціалізувалися через працевлаштування, відкриття власної справи, реалізацію соціальних проектів, презентуватимуть свої історії.

«Колишні воїни відверто ділитимуться рецептами свого успіху, розповідатимуть про труднощі, які вдалось подолати та даватимуть корисні поради. Історії перемог, які вражають та надихають. Окрім того, учасники АТО зможуть отримати консультації та актуальні вакансії щодо працевлаштування, відкриття власної справи, юридичні та психологічні консультації», - говорять у Центрі надання послуг учасникам бойових дій.

Вхід на захід за попередньою реєстрацією: 

https://docs.google.com/forms/d/1MEalIcQfbxuZfzAkpb9KMYSj12D1sQC35TnOBh79R8I/viewform?edit_requested=true

Посилання на подію у фейсбуці:

https://www.facebook.com/events/1314670825321851/?fref=ts

 

Зазначимо, що I Форум «Захоплені життям. Історії успіху ветеранів АТО» пройшов у травні 2016 року у Києві. Тоді на захід завітало більше 110 відвідувачів, серед яких представники ЗМІ, громадські організації, міжнародні донорські організації, провідні компанії України, ветерани АТО, ін.

Інформаційна кампанія «Захоплені життям. Історії успіху ветеранів АТО» у м. Львові реалізується в рамках діяльності громадської організації «Центр зайнятості Вільних людей» та Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій. Проект здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні та Львівської міської ради.

<< Назад ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 ... 84 ... Вперед >>

Powered by CuteNews