ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ІМ. Г.В. КАРПЕНКА НAH УКРАЇНИ
KARPENKO PHYSICO-MECHANICAL INSTITUTE OF THE NAS OF UKRAINE

 

Обласні премії для працівників наукових установ

та вищих навчальних закладів Львівщини у 2017 році

Розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації «Про обласні премії для працівників наукових установ та вищих навчальних закладів у 2017 році» № 1036/0/5-17   від 01 листопада 2017 року призначено обласні премії відомим ученим і знаним фахівцям та талановитим молодим ученим і спеціалістам.

У 2017 році обласні премії призначені таким працівникам Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України:

Фізико-механічний інститут

ім. Г. В. Карпенка НАН України

1.

   Кулинич Ярослав Петрович

К. т. н., старший науковий співробітник, старший науковий співробітник відділу фізичних основ діагностики матеріалів

Згідно

Додатку №1

2.

   Русин Богдан Павлович

Д. т. н., професор, завідувач відділу методів та систем дистанційного зондування

Згідно

Додатку №1

3.

   Головей Світлана Анатоліївна

Провідний інженер відділу корозійного розтріскування металів

Згідно

Додатку №2

4.

 Касперська Людмила Володимирівна

Аспірант відділу методів та систем дистанційного зондування

Згідно

Додатку №2

5.

   Лютий Павло Ярославович

Молодший науковий співробітник відділу водневих технологій та гідридного матеріалознавства

Згідно

Додатку №2

6.

   Мельник Мар’ян Ігорович

Молодший науковий співробітник відділу електрофізичних методів неруйнівного контролю

Згідно

Додатку №2

7.

   Мельник Христина Романівна

Аспірант відділу високотемпературної міцності конструкційних матеріалів у газових та рідкометалевих середовищах

Згідно

Додатку №2

8.

   Рудак Мар'ян Олегович

Аспірант відділу акустичних методів технічної діагностики

Згідно

Додатку №2

9.

   Свірська Леся Миколаївна

Молодший науковий співробітник відділу діагностики корозійно-  водневої деградації матеріалів

Згідно

Додатку №2

 

Розпорядження голови ЛОДА, Додаток 1, Додаток 2 

дивіться на сторінці Західного наукового центру МОН та НАН України за адресою:

http://znc.com.ua/ukr/news/2016/201711_premii.php

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!

 

 

Про Дні науки – 2017

11-12 листопада 2017 року в Україні вчергове відбудеться низка науково-популярних заходів в рамках проекту «Дні науки», започаткованого молодими вченими НАН України. Заходи організовано Радою молодих вчених НАН України за підтримки Президії НАН України. Осінні «Дні науки» присвячуються Всесвітньому дню науки в ім’я миру та розвитку, який відзначається щороку 10 листопада.

Лекції, демонстрації експериментів, майстер-класи й екскурсії пройдуть у шести містах – Києві, Одесі, Сумах, Харкові, Івано-Франківську та Каневі.

Участь у проекті візьмуть наукові установи Національної академії наук України, провідні вітчизняні вищі навчальні заклади, а також музеї, заповідники, природні парки. Всі охочі матимуть змогу не лише поспостерігати й послухати, а й поспілкуватися з будь-яким дослідником і отримати відповіді на запитання з цікавої для себе тематики.

Мета «Днів науки» – демонструвати досягнення науки у світі загалом і в Україні зокрема, пропагувати науковий світогляд, поглиблювати зв’язки між науковою спільнотою та громадськістю.

Програма «Днів науки» розрахована на найширшу аудиторію. Кожен зможе обрати собі локацію до смаку.

 

ВІДВІДУВАННЯ ВСІХ ЗАХОДІВ Є ВІЛЬНИМ І БЕЗКОШТОВНИМ.

 

Докладну інформацію про осінні «Дні науки – 2017» розміщено на сайті проекту:

http://dni-nauky.in.ua/ 

та його Facebook-сторінці:

 https://www.facebook.com/dni.nauky

 

Контактні особи:

КИЇВ

Сергій Гончаров +380935150182 morozless@gmail.com

ХАРКІВ

Наталія Мисько-Крутік +380968691256 misko@ilt.kharkov.ua

ІВАНО-ФРАНКІВСЬК

Артур Воронич +380978560680 a.voronych@nung.edu.ua

КАНІВ

Євгенія Яблоновська-Грищенко +380674029835 kanivboryviter@gmail.com

ОДЕСА

Олександр Карлов +380959195563 alex.karlov34@gmail.com

СУМИ

Євгеній Дубовик +380509731924 janitor@ukr.net

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4
     Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку (WorldScience Day for Peace and Development) відзначається з ініціативи ЮНЕСКО 10 листопада з метою підвищення усвідомлення важливості науки громадськістю цілого світу.
     Проведення цього дня було рекомендоване у 1999 році на Всесвітній науковій конференції, яка відбувалася у Будапешті. ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день науки, проголосивши його на загальній конференції у 2001 році. У глобальному масштабі це свято було вперше відзначене 10 листопада 2002 року. А з 10 по 16 листопада відзначається Міжнародний тиждень науки та миру.
     Професійне ж свято працівників науки України – День науки в нашій державі був встановлений Указом Президента від 14 лютого 1997 року № 145/97 на підтримку ініціативи відомих учених, наукових установ, а також професійних спілок України. Відзначається День науки в Україні щорічно у третю суботу травня.
     На  виконання Указу Президента України від 16 травня 2008 року № 444  «Про додаткові заходи щодо забезпечення розвитку наукової сфери» (зі змінами) і відповідно до Положення про премії облдержадміністрації та обласної ради для працівників наукових установ та вищих навчальних закладів Львівської області від  9 серпня 2017 року № 704/0/5-17 розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації від 01.11.2017 року призначено у 2017 році обласні премії:
     — Відомим ученим і знаним фахівцям – 30 премій;
     — молодим ученим і дослідникам – 120 премій.
   Серед нагороджених відомі науковці та молоді учені і спеціалісти нашого інституту.  
     10 листопада 2017 року відбудеться урочисте засідання з нагоди вручення премій за участю керівників Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради, Західного наукового центру НАН України і МОН України.
Початок урочистостей о 15-00
у приміщенні Львівського Будинку вчених
(вул. Листопадового Чину, 6)
 

Починаючи з  1997 року уже протягом 20-ти років 9 листопада в Україні відзначається День української писемності.

Це свято було започатковано Указом Президента України на знак ствердження великого національного надбання, залишеного нашими попередниками, – мови. За православним календарем — це ще день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця, послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Вважається, що саме з преподобного Нестора Літописця і праці «Повісті временних літ» і починається письмова українська мова.

Народна мудрість стверджує: скільки знаєш мов, стільки разів ти людина. Але без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною власного народу, його історії та культури.

В цей день потрібно відзначити надзвичайно важливу і важку працю колективу редколегії ФМІ НАНУ на чолі з Кокотом Романом Романовичем та науково-організаційного відділу на чолі з Заліском Михайлом Івановичем, які творять українську мову на сторінках періодичних видань Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України.

Українська держава повинна гарантувати своїй національній мові всебічну підтримку, зробити якнайбільше для того, щоб її престиж в нашій країні і за її межами зростав, вона міцніла й розвивалася разом із іншими мовами нашої багатонаціональної країни.

 

У жовтні на Франкфуртському книжковому ярмарку-2017 був представлений Національний стенд України, де показали свої здобутки 17 українських видавництв,  у тому числі крім сучасної української літератури і світових класиків, народжених на території сучасної України, були представлені і видання про візуальну культуру.

Серед них видання «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ», «Видавництва Старого Лева», Фонду ArtHuss,  «Родовіду», «Фоліо», «Смолоскипу», Книжкового клубу «Сімейне дозвілля», видавництва «Либідь», «Кальварія», Агенції культурного розвитку тощо. Дизайн Національного стенду України на Франкфуртському книжковому ярмарку був натхненний українським мистецтвом  модернізму.

Організаторами цьогорічного стенду України були Міністерство культури України у співпраці з НКММК "Мистецький Арсенал" та Міністерством закордонних справ України. У складі делегації України на чолі з Віце-прем’єр-міністром Павлом Розенком у Франкфурті-на-Майні з метою участі у офіційному відкритті, яке відбулось 11 жовтня 2017року, перебував Міністр культури України Євген Нищук.

Для презентаційних літературних заходів впродовж п’яти днів роботи престижного книжкового форму діяв вітчизняний майданчик. У програмі українського стенду відбулися зустрічі з українськими авторами – Андрієм Курковим, Катериною Бабкіною, Оксаною Забужко, Катериною Калитко, Остапом Славинським та іншими відомими авторами, а також ціла низка літературних заходів та презентацій, серед них дискусії про різноманіття та історичні виклики української культури та творчий людський потенціал України – однієї із найбільших європейських країн. Гостями заходів стали німецький історик  Карл Шльогель, український історик Ярослав Грицак, композитор Антон Байбаков, фотограф  Євген Нікіфоров та інші відомі особистості.

Окрім участі в офіційних заходах, Євген Нищук провів низку зустрічей з міністрами культури країн ЄС.

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко під час свого виступу на офіційному заході відкриття відзначив важливість тієї уваги, яка приділяється світовими лідерами розвитку культури і книговидавництва, зокрема, розглядаючи його як елемент національної безпеки в кожній країні, у тому числі в умовах гібридної війни.

«Було дуже приємно чути від керівництва виставки, що протягом останніх років український стенд стає все кращим. Ми пройшли великий шлях від маленького, виключно представницького стенду, до досить широкої експозиції можливостей України. Це стало можливим завдяки злагодженій співпраці Міністерства культури, Українського Консульства у Франкфурті та НКММК «Мистецький арсенал», - сказав Павло Розенко. «Україні є що показати, ми можемо пишатися українськими авторами, книгами та фільмами, адже нам є що продемонструвати світу, українська культура стрімко розвивається».

Також Віце-прем’єр-міністр України поділився своїми очікуваннями від діяльності Українського інституту книги.

«З одної сторони серед основних завдань цієї інституції має бути виконання бюджетних програм, а з іншої – формування державної політики у книговидавництві і просуванні української книги. Іноземні партнери зацікавлені у перекладі різножанрових українських авторів, вони переконані, що нас чекає успіх. Але це потребує активізації наших спільних зусиль», - сказав він.

Міністр культури України Євген Нищук підкреслив, що Національний стенд на Франкфуртському книжковому ярмарку є результатом партнерської злагодженої роботи  - Міністерства культури, Міністерства закордонних справ, НКММК «Мистецький арсенал», а також багатьох креативних дизайнерів, архітекторів та авторів.

«Ми відчуваємо гордість за наш стенд, який має свій стиль з фантастичним змістом і формою. Дуже важливо, що збільшується кількість видавництв, які представлені саме на Національному стенді цього престижного книжкового форуму», - розповів Євген Нищук. «Участь  України в такому високому міжнародному представленні повинна мати динаміку, адже це найкраща можливість говорити про себе, про свою відкритість для світу, показати свій потенціал, різноманіття та мислення в контексті європейського розвитку. Звичайно, що ця культурна дипломатія є доброю нагодою долати негаразди і всередині країни, долати агресію і разом рухатися до того, що нас будуть краще знати та розуміти у світі  через літературу, поезію та культуру».

Директорка Українського інституту книги Тетяна Терен розповіла, що 2017 рік став дуже важливим кроком до запуску Українського інституту книги, та запросила гостей на презентацію Інституту, під час якої будуть представлені основні напрямки діяльності цієї новоствореної інституції.

«Перш за все, наше завдання - консолідувати учасників українського  книжкового ринку, а нашим пріоритетним завданням на найближчий час – є просування та промоція української книжки та літератури за кордоном. І Український інститут книги і Мінкультури мають амбітний план - найближчим часом презентувати міжнародну програму підтримки перекладів від Українського інституту книги. Я сподіваюсь, що у  найближчій перспективі ця програма дозволить нам не тільки представляти на цьому масштабному заході український стенд, а й згодом  стати почесним гостем  Франкфуртського книжкового ярмарку», - повідомила Тетяна Терен.

Один із партнерів Національного стенду, генеральний директор  НКММК «Мистецький арсенал» Олеся Островська, розповіла про концепцію національного стенду та концепт програми, яка була представлена під час Франкфуртського книжкового ярмарку.

«Мистецький арсенал» був відповідальний за  комунікацію з видавцями, а також за концепт програми та саму концепцію національного стенду. Коли ми разом з  колегами працювали над програмою, то ставили перед собою запитання, що важливо сьогодні в світі. І ми подумали, що ми живемо в надзвичайно турбулентному світі, зараз відбуваються надзвичайно стрімкі  зміни, ми повинні  використовувати будь які можливості аби досягти позитивних змін, аби подолати якісь негативні  виклики стосовно нашої країни. Ми бачимо Україну та її знання як  потенціал для розуміння глобальних викликів, і саме тому наша перша дискусія на  міжнародній сцені називалася «Як Україна може допомогти зрозуміти світові виклики», - повідомила Олеся Островська.

 За словами головного редактора і співзасновника «Видавництва Старого Лева» Мар’яни Савки, учасника виставкового Національного стенду, Український стенд продемонстрував величезний  потенціал для розвитку та обрання  свого шляху.

«Ми дуже сподіваємось, що через якийсь час матимемо щастя бути запрошеними гостями, а українські видавці будуть робити все можливе, щоб українські книжки були достойні, були на рівні  світового книжкового маркетингу, були гідно прийняті і мали найкращі відгуки», - додала вона.

 

У 2017 році відзначається 45 років від часу заснування Музею книги i друкарства України у Києві.

Музей створено у 1972 р., у Міжнародний рік книги, що відзначався за рішенням ЮНЕСКО. Розміщений він на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника в будинку колишньої лаврської друкарні, яка безперервно діяла понад 300 років (початок XVII ст. – 20-і роки XX ст.).

У музеї зібрані багаті скарби книжкової культури українського народу. Експозиція висвітлює історію вітчизняної книги та книжкової справи від часів Київської Русі і до наших днів. Мовою експонатів розповідається про створення писемності у східних слов'ян, про рукописну книгу X-XVI ст., про зародження друкарства в Європі, початок і розвиток кириличного книгодрукування, видавничу діяльність Івана Федорова, інших видатних творців української книги XVI-XVIII ст., про Києво-Печерську, Львівську, Острозьку, Почаївську, Чернігівську друкарні.

Представлено видання XIX-XX ст. з різних галузей знань, а також періодику, книжкову графіку, документи, книгознавчі матеріали, зразки друкарської, поліграфічної техніки, паперу, шрифтів тощо.

У музеї можна ознайомитись із своєрідним художнім оформленням книжок багатьма талановитими митцями минулого і сучасності, оглянути книги, оформлені карбуванням по золоту, сріблу, в оправах зі шкіри, оксамиту, фініфтевими прикрасами. Показано розвиток історичних форм книги, її архітектоніку. Експонуються видання, відзначені високими нагородами міжнародних і республіканських виставок мистецтва книги, мініатюрні книжки, видавничі марки, документи самвидаву, видання української діаспори в багатьох країнах світу.

Кому ж не цікаво побачити найдавніші рукописи, перші друковані книги, обладнання, на якому їх виготовляли, а також поглянути на старі-старі газети й підручники, за якими навчались ще пра-прабабусі?

Варто звернути увагу на: факсимільні копії Остромирового, Реймського (вивезеного до Франції Анною Ярославною, на якому присягали французькі королі) та Пересопницького Євангелія, стародруки ХVІІ століття, перше видання "Енеїди" Котляревського, мініатюрну книжку (3х4 мм) "Чудо із чудес".

 

Адреса музею:

м.Київ, 01015, вул.Івана Мазепи (Січневого повстання), 21 корп. 9 (метро "Арсенальна")

Працює щодня з 10.00 до 18 години (каса до 16.45), вихідний - вівторок

Тел.: /044/ 280-52-56, 280-66-23.

http://www.kplavra.kiev.ua/

<< Назад ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 ... 84 ... Вперед >>

Powered by CuteNews