ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ІМ. Г.В. КАРПЕНКА НAH УКРАЇНИ
KARPENKO PHYSICO-MECHANICAL INSTITUTE OF THE NAS OF UKRAINE

 

Привітання президента Національної академії наук України

академіка НАН України Б.Є. Патона

з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку

Дорогі друзі!

Сердечно вітаю вас зі Всесвітнім днем науки в ім’я миру та розвитку!

Коло адресатів цього святкового звернення я навмисно не обмежую лише колегами – вченими, адже наука – це сфера, безцінними плодами якої, усвідомлюючи це чи ні, щодня користуються всі.

Сучасну цивілізацію та її невід’ємні матеріальні атрибути – від ґаджетів до космічних ракет – створено світлими головами та вмілими руками. Однак наука – це, ясна річ, не тільки те, що приносить нам очевидну практичну користь. Це також – і передусім – ті цінності та принципи, керуючись якими, людство отримує нове знання, будує адекватну картину світу, виховує в собі критичне мислення.

Так склалося, що українці відзначають свято науки двічі на рік: перший раз – національний День науки, що припадає на третю суботу травня, а вдруге – 10 листопада – разом із усією планетою. І, звичайно, не є зайвою будь-яка нагода згадати про роль та місце науки в нашому житті й віддати належну шану тим, хто обрав її своїм фахом і покликанням.

Щиро зичу всім нам у прагненні до істини застосовувати науковий метод її пошуку, в дискусіях – дослухатися до раціональних аргументів, в ухваленні рішень – надавати перевагу найоптимальнішим варіантам, а головне – поважати одне одного. Тільки тоді ми зможемо досягти справжньої злагоди та процвітання. Вчені ж, зі свого боку, завжди готові в цьому допомогти.

Миру, доброго здоров’я та щастя всім нам!

 

З глибокою повагою,

Президент Національної академії наук України академік НАН України Б.Є. Патон

http://www.nas.gov.ua/text/pdfNews/World_Science_Day_Greeting_november2017.pdf

 

 

Привітання Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич

з Всесвітнім днем науки заради миру та розвитку

Шановні колеги – науковці та всі, хто вболіває за розвиток науки в Україні та світі!

Щиро вітаю Вас з Всесвітнім днем науки заради миру та розвитку! Це дуже важливе свято, воно нагадує нам не лише про важливість науки як такої, а й про те, що її розвиток – це справа не  якоїсь однієї держави, а глобальний рух людства до прогресу та процвітання.

Українська наука сьогодні – це близько 60тис дослідників та 35тис технічних працівників у понад 400 наукових установах та 200 вищих навчальних закладах. Це наукові та конструкторські підрозділи великих державних науково-виробничих підприємств Укроборонпрому, а також приватні підприємства, яких, на жаль, значно менше, але вони все ж існують.

Фінансово складні 2015-й та 2016-й роки стали випробуванням для нашої науки – вона значно втратила державне фінансування, яке й так не відповідало рівню передових країн.

У Європі частка сектору науки у ВВП складає близько 2%, найпередовіші технологічні країни мають 4-5%. Україна в 2016 році дала на науку 0,48% ВВП, з яких державні кошти склали 0,16% – це історичний мінімум.

В 2017 році ми нарешті почати виходити з цього піке – фінансування зросло до 4,8млрд гривень. У 2018 році – із загального фонду планується виділити майже 6млрд грн, але цього все рівно замало – лише 0,28 відсотки ВВП.

На тлі глобального розвитку науки в світі ми продовжуємо втрачати наших кращих науковців. Однак навіть за обмежених ресурсів, ми створюємо умови, за яких європейська та світова наука приходить в Україну. Це забезпечує наших науковців цікавою роботою та проектами. Тому одним із основних пріоритетів є інтеграція України до Європейського дослідницького простору. Цьому сприяє двостороння міжнародна співпраця з країнами-членами ЄС, з країнами східного партнерства, участь у Рамковій програмі ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» тощо.

Зокрема, починаючи з 2014 року і дотепер, для 117 українських організацій, що стали учасниками програми «Горизонт 2020», передбачено фінансування у 17,232млн євро для 90 проектів. Загальна вартість проектів, у яких беруть участь українські організації, – 465млн 851тис 011 євро.

Вітчизняні університети та наукові установи беруть активну участь у двосторонньому науково-технічному співробітництві в межах міжурядових угод. Кількість проектів у рамках білатерального співробітництва у 2017 році зросла вдвічі порівняно з 2016 роком. Обсяг фінансування проектів у 2017 році зріс у 3,5 рази порівняно з минулим роком.

Також Україна бере асоційовану участь у Програмі наукових досліджень та навчання «Євратом», Міжнародній європейській інноваційній науково-технічній програмі «EUREKA», програмі НАТО «Наука заради миру» тощо. Українські дослідницькі організації та університети співпрацюють з міжнародними організаціями та фондами, серед яких Європейська організація з ядерних досліджень (CERN), Український науково-технологічний центр (УНТЦ), Науковий комітет з антарктичних досліджень (СКАР) тощо.

Ми розуміємо, що наукова сфера є однією з найбільш глобалізованих, тому українські науковці повинні мати вільний доступ до результатів передових наукових досліджень. У 2017 році Міністерство забезпечило доступ до найпопулярніших у науковому світі ресурсів Web of Science та Scopus, які стали не просто базами наукових видань і публікацій, а й інформаційними платформами з багатьма додатковими корисними аналітичними сервісами. Для цього з державного бюджету було виділено 12,8млн гривень. Важливо й те, що установи не просто отримали доступ до наукометричних ресурсів. Обидві компанії-видавці Elsevier (Scopus) та Clarivate Analytics (Web of Science), на прохання Міністерства, погодилися проводити в Києві та регіонах семінари і тренінги з питань підвищення публікаційної активності науковців, написання якісних наукових статей, пошуку наукових видань для публікацій, планування наукової кар'єри.

Значним внеском у реформування наукової сфери України стало створення Національної ради з питань розвитку науки і технологій і обрання Наукового комітету Нацради. Вже сьогодні цей комітет працює над запуском Національного фонду досліджень, який створить умови для реального грантового фінансування науки в Україні.

Вірю, що запровадження механізмів грантової підтримки через Національний фонд досліджень разом із наданням базового фінансування для наукової діяльності вишів стануть двома важливими кроками, які приведуть до позитивних змін у цій сфері в Україні.

Наука – це не просто напрямок діяльності людей, який робить наше життя комфортним, це шлях розвитку людства, інструмент, що допомагає глибше розуміти себе та світ навколо. Таким чином наука стосується кожної людини та безпосередньо впливає на повноту і якість нашого життя.

 Саме тому вітаю усіх та кожного з Всесвітнім днем науки! Нашим же науковцям бажаю невичерпної творчої наснаги, миру, злагоди і великих звершень! Зараз наша країна переживає складні часи, але разом, спільними зусиллями ми зможемо змінити ситуацію, побудувати нову, інноваційну країну, в якій вільно зможе розвиватися кожен українець!

Дякую за вашу працю!

Зі святом!

 

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич

Обласні премії для працівників наукових установ

та вищих навчальних закладів Львівщини у 2017 році

Розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації «Про обласні премії для працівників наукових установ та вищих навчальних закладів у 2017 році» № 1036/0/5-17   від 01 листопада 2017 року призначено обласні премії відомим ученим і знаним фахівцям та талановитим молодим ученим і спеціалістам.

У 2017 році обласні премії призначені таким працівникам Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України:

Фізико-механічний інститут

ім. Г. В. Карпенка НАН України

1.

   Кулинич Ярослав Петрович

К. т. н., старший науковий співробітник, старший науковий співробітник відділу фізичних основ діагностики матеріалів

Згідно

Додатку №1

2.

   Русин Богдан Павлович

Д. т. н., професор, завідувач відділу методів та систем дистанційного зондування

Згідно

Додатку №1

3.

   Головей Світлана Анатоліївна

Провідний інженер відділу корозійного розтріскування металів

Згідно

Додатку №2

4.

 Касперська Людмила Володимирівна

Аспірант відділу методів та систем дистанційного зондування

Згідно

Додатку №2

5.

   Лютий Павло Ярославович

Молодший науковий співробітник відділу водневих технологій та гідридного матеріалознавства

Згідно

Додатку №2

6.

   Мельник Мар’ян Ігорович

Молодший науковий співробітник відділу електрофізичних методів неруйнівного контролю

Згідно

Додатку №2

7.

   Мельник Христина Романівна

Аспірант відділу високотемпературної міцності конструкційних матеріалів у газових та рідкометалевих середовищах

Згідно

Додатку №2

8.

   Рудак Мар'ян Олегович

Аспірант відділу акустичних методів технічної діагностики

Згідно

Додатку №2

9.

   Свірська Леся Миколаївна

Молодший науковий співробітник відділу діагностики корозійно-  водневої деградації матеріалів

Згідно

Додатку №2

 

Розпорядження голови ЛОДА, Додаток 1, Додаток 2 

дивіться на сторінці Західного наукового центру МОН та НАН України за адресою:

http://znc.com.ua/ukr/news/2016/201711_premii.php

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!

 

 

Про Дні науки – 2017

11-12 листопада 2017 року в Україні вчергове відбудеться низка науково-популярних заходів в рамках проекту «Дні науки», започаткованого молодими вченими НАН України. Заходи організовано Радою молодих вчених НАН України за підтримки Президії НАН України. Осінні «Дні науки» присвячуються Всесвітньому дню науки в ім’я миру та розвитку, який відзначається щороку 10 листопада.

Лекції, демонстрації експериментів, майстер-класи й екскурсії пройдуть у шести містах – Києві, Одесі, Сумах, Харкові, Івано-Франківську та Каневі.

Участь у проекті візьмуть наукові установи Національної академії наук України, провідні вітчизняні вищі навчальні заклади, а також музеї, заповідники, природні парки. Всі охочі матимуть змогу не лише поспостерігати й послухати, а й поспілкуватися з будь-яким дослідником і отримати відповіді на запитання з цікавої для себе тематики.

Мета «Днів науки» – демонструвати досягнення науки у світі загалом і в Україні зокрема, пропагувати науковий світогляд, поглиблювати зв’язки між науковою спільнотою та громадськістю.

Програма «Днів науки» розрахована на найширшу аудиторію. Кожен зможе обрати собі локацію до смаку.

 

ВІДВІДУВАННЯ ВСІХ ЗАХОДІВ Є ВІЛЬНИМ І БЕЗКОШТОВНИМ.

 

Докладну інформацію про осінні «Дні науки – 2017» розміщено на сайті проекту:

http://dni-nauky.in.ua/ 

та його Facebook-сторінці:

 https://www.facebook.com/dni.nauky

 

Контактні особи:

КИЇВ

Сергій Гончаров +380935150182 morozless@gmail.com

ХАРКІВ

Наталія Мисько-Крутік +380968691256 misko@ilt.kharkov.ua

ІВАНО-ФРАНКІВСЬК

Артур Воронич +380978560680 a.voronych@nung.edu.ua

КАНІВ

Євгенія Яблоновська-Грищенко +380674029835 kanivboryviter@gmail.com

ОДЕСА

Олександр Карлов +380959195563 alex.karlov34@gmail.com

СУМИ

Євгеній Дубовик +380509731924 janitor@ukr.net

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4
     Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку (WorldScience Day for Peace and Development) відзначається з ініціативи ЮНЕСКО 10 листопада з метою підвищення усвідомлення важливості науки громадськістю цілого світу.
     Проведення цього дня було рекомендоване у 1999 році на Всесвітній науковій конференції, яка відбувалася у Будапешті. ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день науки, проголосивши його на загальній конференції у 2001 році. У глобальному масштабі це свято було вперше відзначене 10 листопада 2002 року. А з 10 по 16 листопада відзначається Міжнародний тиждень науки та миру.
     Професійне ж свято працівників науки України – День науки в нашій державі був встановлений Указом Президента від 14 лютого 1997 року № 145/97 на підтримку ініціативи відомих учених, наукових установ, а також професійних спілок України. Відзначається День науки в Україні щорічно у третю суботу травня.
     На  виконання Указу Президента України від 16 травня 2008 року № 444  «Про додаткові заходи щодо забезпечення розвитку наукової сфери» (зі змінами) і відповідно до Положення про премії облдержадміністрації та обласної ради для працівників наукових установ та вищих навчальних закладів Львівської області від  9 серпня 2017 року № 704/0/5-17 розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації від 01.11.2017 року призначено у 2017 році обласні премії:
     — Відомим ученим і знаним фахівцям – 30 премій;
     — молодим ученим і дослідникам – 120 премій.
   Серед нагороджених відомі науковці та молоді учені і спеціалісти нашого інституту.  
     10 листопада 2017 року відбудеться урочисте засідання з нагоди вручення премій за участю керівників Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради, Західного наукового центру НАН України і МОН України.
Початок урочистостей о 15-00
у приміщенні Львівського Будинку вчених
(вул. Листопадового Чину, 6)
 

<< Назад ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 29 ... 31 ... 33 ... 35 ... 37 ... 39 ... 41 ... 43 ... 45 ... 47 ... 49 ... 51 ... 53 ... 55 ... 57 ... 59 ... 61 ... 63 ... 65 ... 67 ... 69 ... 71 ... 73 ... 75 ... 77 ... 79 ... 81 ... 83 ... 85 Вперед >>

Powered by CuteNews