ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ІМ. Г.В. КАРПЕНКА НAH УКРАЇНИ
KARPENKO PHYSICO-MECHANICAL INSTITUTE OF THE NAS OF UKRAINE

 

 

22 листопада 2017 року

в 67 к. головного корпусу ФМІ НАНУ

відбулося

засідання наукового семінару

“ПРОБЛЕМИ МЕХАНІКИ КРИХКОГО РУЙНУВАННЯ”,

на якому був представлений звіт

за результатами НДР 12- ІІІ-109-15

доктором технічних наук, зав.від. №12

“Міцності та довговічності конструкцій за складного навантаження” НАН України

 

Ярославом  Лаврентійовичем Іваницьким 

Розроблення методів оцінювання впливу

повзучості металу у водневовмісному середовищі

на тривалу міцність елементів енергетичного обладнання

 

 

Керівник семінару: академік НАН України Панасюк В.В.

 

17 листопада 2017 року

в актовому залі головного корпусу ФМІ НАНУ

відбулося засідання наукового семінару

“Проблеми технічної діагностики та дистанційного зондування”,

на якому був представлений звіт

за результатами НДР III-113-15

д.ф.-м.н. , зав.від №1 “Фізичних основ діагностики матеріалів”

ФМІ НАН України

 

Куриляком Дозиславом Богдановичем

Розв'язання нових дифракційних задач для розвитку електромагнітного та акустичного неруйнівного контролю конструкційних матеріалів"

 

 

Керівник семінару: академік НАН України Назарчук З.Т.

10 листопада 2017 року перший віце-президент Національної академії наук України, голова Секції фізико-технічних і математичних наук НАН України академік Антон Григорович Наумовець став гостем ранкової програми «Ранок по-київськи» телеканалу «Київ».

Розмову в студії було присвячено Всесвітньому дню науки в ім’я миру та розвитку, що відзначається на планеті щороку 10 листопада, а також заходам, які з цієї нагоди організують учені Академії, та станові вітчизняної наукової сфери в цілому.

Академік А.Г. Наумовець розповів, що заходи з нагоди осіннього свята науки (11–12 листопада) традиційно готує академічна молодь, яка досить активно займається науково-популяризаційною діяльністю. Це, в першу чергу, Рада молодих вчених НАН України й подібні ради, створені при відділеннях і окремих наукових установах. Серед їхніх головних завдань – захист прав молодих дослідників.

Запрошуючи телеглядачів побувати на осінніх «Днях науки» (http://dni-nauky.in.ua/ ), А.Г. Наумовець зазначив: «Нам дуже важливо, щоб наші інститути відвідувало якомога більше молодих людей – школярів, студентів, – тому що ми життєво зацікавлені в омолодженні нашої науки. Це – велика проблема. Ми хочемо, аби не переривався потік знань, аби передавалась естафета від старших до молодших». До речі, з цією метою – для забезпечення постійного поповнення вітчизняної наукової сфери молодими кадрами – свого часу було засновано Малу академію наук України, котра опікується здібними школярами з усіх куточків нашої держави.

Нині, за словами академіка, наука в Україні переживає досить важкий період, адже про неї практично не згадується на найвищому рівні: «У нас все-таки ще немає справжньої підтримки науки з боку держави. Багато хто з високопосадовців не розуміє [важливості] науки». Водночас, орієнтація на європейські стандарти передбачає, в тому числі, збільшення бюджетних витрат на дослідження – від нинішніх (зовсім недостатніх) майже 0,02% ВВП до 2–3% ВВП. «Процвітають ті країни, які виділяють кошти на науку, – говорить академік А.Г. Наумовець. – Але ми [науковці] не лише просили б більше коштів на науку, – хоча для фундаментальної науки це необхідно, – а треба створити в країні сприятливий інноваційний клімат, коли бізнес підхоплюватиме ті розробки, які створюють учені. І оцей тандем рухає суспільство вперед».

Гість телепередачі також поінформував про те, що з деякими результатами науковців Національної академії наук України можна ознайомитися в одинадцяти книгах довідкової серії «Перспективні науково-технічні розробки НАН України», які охоплюють цілу низку напрямів – від агропромислового комплексу до інформаційних технологій  (P.S.: тут є розробки і Фізико-механічного інституту НАН України). Видання побачили світ зовсім нещодавно та розміщені у вільному доступі на сайті Академії (http://www.nas.gov.ua/rdoutput/UA/book2017/Pages/Default.aspx ).

Крім того, зауважив А.Г. Наумовець, побачити чимало з цих розробок на власні очі охочі зможуть під час Міжнародного форуму «Innovation Market» ( http://innovationmarket.com.ua/ )  (триватиме 21–24 листопада 2017 року в приміщенні Міжнародного виставкового центру в Києві – за адресою: Броварський проспект, 15), у межах якої Національній академії наук України відведено окрему велику експозицію.

 

Посилання на оригінальний відеозапис передачі «Ранок по-київськи» (10.11.2017 р.): 

https://www.youtube.com/watch?v=pKsa-aXzdkU&feature=youtu.be&t=4472

 

Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України

<< Назад ... 2 ... 4 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 27 ... 29 ... 31 ... 33 ... 35 ... 37 ... 39 ... 41 ... 43 ... 45 ... 47 ... 49 ... 51 ... 53 ... 55 ... 57 ... 59 ... 61 ... 63 ... 65 ... 67 ... 69 ... 71 ... 73 ... 75 ... 77 ... 79 ... 81 ... 83 ... 85 Вперед >>

Powered by CuteNews