ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ІМ. Г.В. КАРПЕНКА НAH УКРАЇНИ
KARPENKO PHYSICO-MECHANICAL INSTITUTE OF THE NAS OF UKRAINE

 

15 березня 2018 року відбулася церемонія нагородження переможниць премії «Жінка України – 2018», проведена журналом «Единственная».

В номінаціях “Наука” та “Здоров'я та медицина” переможницями є науковиці Національної академії наук України.

За визначенням організаторів, премія відзначає жінок, що дійсно творять життя, змінюють світ навколо себе та окриляють інших своїм прикладом. Щодня українські жінки змінюють світ. Деякі з їхніх вчинків та досягнень відомі всім, інші залишаються непоміченими. Толерантність, професіоналізм, доброта та бажання робити цей світ кращим – ось прямий шлях до змін. Ми віримо в силу жіночої енергії, що поверне мир, тепло та затишок в нашу країну. Премія «Жінка України 2018» – це визнання значущості жінки в усіх сферах сучасного українського суспільства. Це творчість, розвиток і досягнення найкращих – тих, хто щодня надихає нас.

 

Хто став переможницями чотирнадцятьох номінацій дивіться нижче.

Номінація “НАУКА”

Майбутнє залежить від технологій. Технології дає наука. Знати тих, хто створює науку, - це питання цивілізаційного вибору.

Серед претенденток переможницею у номінації «Наука» стала директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України, академік Елла Лібанова.

 

Номінація “ЗДОРОВ'Я ТА МЕДИЦИНА”

Ці жінки — гордість медицини! По справжньому талановиті, небайдужі і віддані своїй справі лікарі. Вони день у день допомагають людям, піднімають престиж української медицини, використовують свої знання і таланти, щоб служити суспільству. І цим заслужили щиру довіру пацієнтів і колег!

У номінації «Здоров’я і медицина» перемогу здобула лікар-невролог, старший науковий співробітник Інституту фізіології імені О.О. Богомольця НАН України, кандидат медичних наук Катерина Яценко.

 

Номінація “ПСИХОЛОГІЯ ТА САМОРОЗВИТОК”

Найяскравіші зірочки української психології. Ці жінки по-справжньому надихають і підтримують нас, допомагають розвиватися, рости і вдосконалюватися, налагоджувати відносини з собою і світом. Це душа, любов і турбота. Найулюбленіші психологи, яким ми довіряємо!

Переможниця Світлана Ройз – один з найпопулярніших психологів України.

 

Номінація “ОСВІТА: ВИЩА”

Освітянки, які працюють у вишах, знаходяться на стику науки та освіти. І якщо завдяки своїй науковій праці вони часто бувають відзначені, то їх щоденна освітня діяльність не завжди помітна. 

Переможниця Ольга Поркуян – ректор Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля.

 

Номінація “ОСВІТА: СЕРЕДНЯ”

В Україні зараз іде активна робота у реформуванні середньої освіти, в 2018 році — стартує реформа. Тому основний фокус суспільства на праці тих, хто вкладає максимум зусиль для впровадження революційних змін. 

Переможниця Лілія Гриневич – міністр освіти і науки України.

 

Номінація “СОЦІАЛЬНИЙ ВКЛАД”

Номінантами цієї особливої категорії стали жінки, які є прикладом для багатьох з нас. Вони змінюють нашу країну добрими справами, інноваційними соціальними ідеями та розвитком благодійного та неприбуткового сектору країни.

Переможниця Леся Литвинова – засновник волонтерського центру вимушеним переселенцям зі Сходу України, що знаходиться в Києві на вул. Фролівська 9/11.

 

Номінація “СПОРТ”

Дівчата-спортсменки, які своїми професійними досягнення та особистим прикладом створюють позитивний імідж країни.

Переможниця Ольга Харлан – олімпійська чемпіонка з фехтування на шаблі.

 

Номінація “МОДА ТА КРАСА”

Українки, які на практиці показали, що наша країна може бути успішною у сфері фешн не тільки на словах. Кожна з них день у день працює на те, щоб українські бренди одягу і українські дизайнери були відомими на весь світ.

Переможниця Марія Маслій – заснувала перший український бренд взуття преміум-класу MARSALA.

 

Номінація “КУЛЬТУРА”

Жінки номінації «Культура» — знакові фігури не тільки українського культурного простору, але й світового. Саме завдяки таким харизматичним, талановитим письменницям, акторкам, музикантам, художникам, менеджерам вітчизняна культура створює шедеври, якими пишається весь світ.

Переможниця Ірма Вітовська – заслужена артистка України, актриса театру і кіно, громадський діяч.

 

Номінація “ШОУ-БІЗНЕС”

Жінки номінації «Шоу-бізнес» — це знакові персони українського шоу-бізнесу, талановиті, цікаві, харизматичні, яких любить вся країна! Їх імена та фото в пресі, вони на телеекранах. 

Переможниця Джамала – українська співачка і актриса кримськотатарського походження, народна артистка України (2016), випускниця Національної музичної академії України.

 

Номінація “БІЗНЕС. STARTUP”

Розпочати свою справу в Україні не легка задача. Та коли до такої справи беруться жінки та досягають успіхів, хочеться відзначити їх сміливість, розум, відвагу та часто душевну щирість та красу.

Переможниця Тетяна Боднарчук – засновник та керівник компанії виробника здорового харчування “Eat Easy”.

 

Номінація “БІЗНЕС. ПІДПРИЄМНИЦТВО”

Бути підприємцем не легко, а буди жінкою-підприємцем — ще важче. Поєднувати відповідальність за фінансові показники, турботу за співробітників та природню жіночність можуть тільки найкращі представники прекрасної статі.

Переможниця Наталія Єремєєва – засновниця компанії Stekloplast, член ради директорів Спілки українських підприємців.

 

Номінація “БІЗНЕС. МЕНЕДЖМЕНТ”

Вони займають високі посади, керують великими бізнесовими структурами та колективами, досягають надзвичайних успіхів у професії та залишаються при цьому справжніми жінками.

Переможниця Алла Савченко – старший партнер/ президент BDO в Україні, засновник однієї з найбільших аудиторських компаній в Україні, яка вже 20 років входить до світової мережі BDO, що є п’ятою в світі та представлена в 162 країнах.

 

Номінація “НАТХНЕННЯ РОКУ”

Ми усвідомлюємо, що всі зміни у країні починаються з освіти. У цьому році прийнято концепцію «Нова українська школа», розроблені основні напрями проведення реформ, з’явилося багато агентів змін, які втілюють їх у життя. Тому цьогорічна категорія «Натхнення року» присвячена освітянкам. Багато представниць освіти з різних регіонів України брали участь у Всеукраїнському проекті «Відкривай Україну» і стали дійсною рушійною силою у своїх містах і селах.

Переможниця Ольга Войникова – вчитель Бердянської гімназії №1 “Надія”.

 

Детальніше про премію «Жінка України-2018» та її номінанток можна прочитати на веб-сайті журналу за посиланням:  http://woman.edinstvennaya.ua/about

 

 

Науковиці НАН України ввійшли також до топ-100 найуспішніших жінок України.

Журнал «Новое время» визначив щорічний рейтинг 100 найбільш успішних жінок України.

До сотні найуспішніших увійшли жінки, які досягли найбільших кар’єрних висот у восьми сферах – політиці, держслужбі, бізнесі, суспільній діяльності, корпоративному секторі, культурі і медіабізнесі, шоу-бізнесі, спорті. Середи них у номінації «Суспільство» представлено двоє жінок-учених, які працюють у Національній академії наук України.

Ірина Бекешкіна – директор фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва, старший науковий співробітник Інституту соціології НАН України, кандидат філософських наук.

Ірина Бекешкіна займається соціологією з 1991 року, а її найбільші професійні досягнення пов’язані з фондом Демократичні ініціативи, який сьогодні вважається однією з найбільш авторитетних і об’єктивних соціологічних компаній країни. За підсумками 2015 року Демініціативи увійшли до рейтингу 90 найвпливовіших аналітичних центрів Східної і Центральної Європи за версією Університету Пенсільванії (США).

 

Елла Лібанова – директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України, доктор економічних наук, академік НАН України.

Елла Лібанова – одна з найкращих фахівців України у галузі соціоекономіки, демографії та економіки праці, автор багатьох наукових праць і монографій. У 2007 році вона очолила Інститут демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України, і відтоді її наукові роботи є авторитетним джерелом як для влади, так і для колег, зокрема іноземних.

Е.М. Лібанова була серед авторів концепції і стратегії демографічного розвитку України до 2015 року, впровадила методику вимірювання людського розвитку на рівні областей, яка зараз визнана офіційною і використовується Держслужбою статистики для щорічних розрахунків.

 

Джерело:

журнал «Новое время» (№8, 2 березня 2018 р.) https://magazine.nv.ua/ukr/journal/3021-journal-no-8/top-100-uspishnikh-zhinok-ukrajini.html

та матеріали прес-служби НАН України

 

21 березня 2018 року під головуванням президента Національної академії наук України академіка Бориса Патона відбулося чергове засідання Президії НАН України.

Учасники зібрання заслухали й обговорили доповідь заступника директора Інституту металофізики імені Г.В. Курдюмова НАН України доктора фізико-математичних наук Георгія Фірстова «Функціональні матеріали з пам’яттю форми: сучасний стан і перспективи використання».

Про виконання цільової комплексної програми наукових досліджень НАН України «Біологічні ресурси і новітні технологій біоенергоконверсії» доповів директор Інституту харчової біотехнології та геноміки НАН України академік Ярослав Блюм.

Було розглянуто також низку поточних питань, зокрема про організацію відзначення пам’ятних ювілеїв і дат у поточному році, стипендії Президента України для молодих учених і стипендії НАН України для молодих учених, проект Звіту про діяльність Національної академії наук України у 2018 році тощо.

Із докладним прес-релізом про цей захід можна буде ознайомитися в розділі «Засідання Президії НАН України» веб-сайту НАН України:

http://www.nas.gov.ua/UA/Activity/PresidiumMeeting/Pages/default.aspx .

 

За матеріалами прес-служби НАН України

12–13 березня 2018 року відбувся черговий ХХVIII Київський міжнародний симпозіум з наукознавства та історії науки, який цього разу був поєднаний із традиційними Добровськими читаннями, котрі щорічно проводить Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки (ІДНТПІН) імені Г.М. Доброва НАН України.

Захід присвячувався 100-річчю Національної академії наук України, що припадає саме на 2018 рік. Участь у зібранні взяли понад 80 науковців з України, Білорусі, Азербайджану, Киргизстану, Грузії, Росії.

Перше пленарне засідання відкрив перший віце-президент НАН України академік НАН України А.Г. Наумовець, який оголосив учасникам симпозіуму привітання президента НАН України академіка НАН України Б.Є. Патона. У своєму вступному слові А.Г. Наумовець звернув увагу присутніх, що симпозіум розпочинає свою роботу в день народження засновника й першого президента НАН України (яка в 1918 році називалась Українською академією наук) академіка В.І. Вернадського, та підкреслив, що створення Академії та її сторічна історія – це значний внесок нашої держави в історію світової науки. За його словами, попри нинішні труднощі, НАН України й нині зберегла значний науковий потенціал, посідаючи провідні позиції за цілою низкою напрямів сучасної науки. Академік А.Г. Наумовець також привітав гостей, що прибули на симпозіум із-за кордону, і наголосив на важливості міждержавного обміну досвідом організації науки та використання її результатів.

Радник Президента України, віце-президент Національної академії мистецтв (НАМ) України академік НАМ України Ю.П. Богуцький передав учасникам симпозіуму тепле привітання й побажання плідної роботи від імені Глави держави П.О. Порошенка, й нагадав про те, що нещодавно Президент України підписав указ про відзначення сторіччя НАН України, яким передбачено низку заходів як зі святкування цієї події, так і з підтримки Академії. Нова редакція Закону України «Про  наукову та науково-технічну діяльність», як наголосив Ю.П. Богуцький, теж є одним із проявів піклування влади про майбутнє української науки, про формування адекватної відповіді на виклики сучасності. Цьому має сприяти й передбачене цим нормативно-правовим актом створення Національної ради України з питань розвитку науки і технологій, перше засідання якої нещодавно відбулося під головуванням Прем’єр-міністра України В.Б. Гройсмана.

З доповіддю «Національна академія наук України: історична і сучасна роль в розвитку вітчизняної науки» виступив головний учений секретар НАН України академік НАН України В.Л. Богданов. Як він наголосив, створення Української академії наук 100 років тому було знаковою подією та важливим підсумком тривалого процесу формування наукових структур на теренах нашої країни. Важливо, що очолити роботу з організації Академії було запропоновано всесвітньо відомому вченому в галузі природознавства В.І. Вернадському, який на той час уже мав великий досвід академічної роботи, добре знав систему організації науки у провідних європейських країнах і міг реально оцінити переваги й недоліки різних за статусом і принципами організації академій наук. В.І. Вернадський сформулював основні принципи організації та діяльності Академії, пізніше відображені в законі про її заснування та її статуті. За словами В.Л. Богданова, історія підтвердила, що саме такий тип наукових центрів, які мають державний статус, складаються з розгалуженої мережі науково-дослідних установ, є вершиною організаційної структури науково-технічної сфери в розвинених країнах світу й гарантією успішного соціально-економічного розвитку цих країн. Доповідач також поінформував присутніх про такі важливі напрями роботи НАН України, як здійснення фундаментальних і прикладних наукових досліджень, її вагомий внесок у вирішення актуальних проблем розвитку національної економіки й інших проблем суспільної та державної ваги, розвиток Академією механізмів зв’язку науки з виробництвом, а також роль НАН України у становленні незалежної Української держави. Окрему увагу В.Л. Богданов приділив питанням бюджетного фінансування Академії, її реформування (а саме – розробленню й імплементації в НАН України сучасних конструктивних форм організації наукової діяльності й управління), надання підтримки талановитій науковій молоді, інтеграції науки та освіти. «Академія разом з країною пережила чимало крутих політичних, економічних і соціальних поворотів. Але питання про доцільність її заснування 100 років тому та закладені принципи її діяльності ніколи не ставилися під сумнів – йшлося виключно про те, якою їй бути, щоб відповідати вимогам часу, напрямам і темпам розвитку світової науки, актуальним потребам економіки, безпеки і соціальної сфери суспільства. Об’єктивний науковий історичний аналіз підтверджує той факт, що наша Академія наук у стислі строки успішно вирішувала складні завдання наукового і технічного забезпечення економіки країни і сфер її суспільного життя, зокрема, у передвоєнний період та в роки Другої світової війни, післявоєнної відбудови і розвитку промислового і оборонного потенціалу. Академія домоглася світового авторитету і визнання рівня фундаментальних і прикладних досягнень в окремих напрямах природничих, технічних та соціогуманітарних наук, створила потужний потенціал, який дав змогу перетворити вітчизняну науку на безпосередню продуктивну силу. <…> І сьогодні Національна академія наук залишається найпотужнішою та найпродуктивнішою вітчизняною науковою організацією. Цей висновок є об’єктивним, оскільки ґрунтується на достовірних статистичних даних (включно з бібліометричними) і експертних оцінках, зокрема зарубіжних», – підкреслив В.Л. Богданов.

Розвиткові академічної форми організації науки у світовій науці присвячувалася доповідь голови консультативної ради з питань охорони інтелектуальної власності при Міжнародній асоціації академій наук, заступника голови Президії НАН Білорусі академіка НАН Білорусі П.О. Вітязя (у співавторстві з В.К. Щербіним). Доповідь про дослідження історії створення та формування концепції розвитку української Академії на базі щоденників академіка В.І. Вернадського виголосив головний науковий співробітник Інституту історії природознавства і техніки імені С.І. Вавілова РАН член-кореспондент РАН Ю.М. Батурін.

Всього було заслухано 25 доповідей з актуальних питань розвитку науки, з якими виступили представники різних вітчизняних і зарубіжних науково-дослідних інститутів і вищих навчальних закладів. Зокрема, було заслухано й обговорено доповіді:

«Епоха Б.Є. Патона в українській науці» (автор – головний науковий співробітник ІДНТПІН  імені Г.М. Доброва  НАН України В.І. Онопрієнко);

«Добровські моделі науки: з історії, через сучасність – в майбутнє» (директор ІДНТПІН  імені Г.М. Доброва  НАН України» Б.А. Маліцький);

«Відзначення 100-річчя НАН України − вагома складова популяризації науки, піднесення її престижу в українському суспільстві» (перший заступник головного ученого секретаря НАН України − начальник Науково-організаційного відділу Президії НАН України, заступник директора з наукової роботи ІДНТПІН імені Г.М. Доброва  НАН України О.Н. Кубальський);

«Міжнародній асоціації академій науки – 25 років» (завідувач відділу проблем діяльності та стратегії розвитку НАН України ІДНТПІН імені Г.М. Доброва НАН України» О.О. Грачев);

«Сторінки історії освіти у період Азербайджанської демократичної республіки» (директор Інституту історії науки НАН Азербайджану М.Г. Сеідбейлі);

«Тенденції взаємодії академічної та вузівської науки» (завідувач відділу міжнародної економіки Інституту економіки імені Дж. Алишбаєва НАН Киргизстану А.А. Орозонова);

«Ресурсне забезпечення інноваційного розвитку країн ЄС і Грузії» (старшого наукового співробітника Інституту економіки Тбіліського державного університету імені І. Джавахішвілі Г.В. Сігуа).

 

Із повним переліком виголошених доповідей можна ознайомитися в програмі заходу

http://www.nas.gov.ua/text/pdfNews/Kyiv_symposium_Dobrov_readings_2018_program.pdf .

 

У рамках симпозіуму відбувся також семінар-нарада голів галузевих наукових рад Міжнародної асоціації академій наук (модератор – голова консультативної ради з питань охорони інтелектуальної власності та передачі технологій при МААН (Республіка Білорусь) академік НАН Білорусі П.О. Вітязь).

 

За результатами заходу планується видати збірник матеріалів.

 

За інформацією ІДНТПІН імені Г.М. Доброва НАН України

та Прес-служби НАН України

<< Назад ... 2 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 ... 84 ... 86 ... 88 ... 90 ... 92 ... 94 ... 96 ... 98 ... 100 ... 102 ... 104 ... 106 ... Вперед >>