ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ІМ. Г.В. КАРПЕНКА НAH УКРАЇНИ
KARPENKO PHYSICO-MECHANICAL INSTITUTE OF THE NAS OF UKRAINE

 

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4
Видатний український учений зі світовим ім’ям,
Президент НАН України Борис Євгенович Патон
святкує сьогодні своє 99-річчя.
Народився академік 27 листопада 1918 року в Києві. Його батько, Євген, був засновником, а потім і директором Інституту електрозварювання.
У 1941-му Борис Патон закінчив Київський політехнічний інститут за фахом інженер-електрик. З 1962 року і понині очолює Національну академію наук України.
За життя науковець став автором 1 200 публікацій, 20 монографій та 720 винаходів. Його наукові дослідження присвячені, зокрема, процесам автоматичного і напівавтоматичного зварювання під флюсом, розробленню напівавтоматичного зварювання під водою.
Також Патон – автор ідеї та один із розробників методу електрозварювання живих тканин. За розроблення та освоєння цього методу науковця відзначили Державною премією в галузі науки й техніки. Нині його винахід широко використовують у хірургії.
Нова сторінка в багатогранній діяльності Б.Є. Патона відкрилася в роки незалежності України. 26 листопада 1998 року за самовіддане служіння науці, визначні досягнення в галузі зварювання та спеціальної електрометалургії, що сприяли визнанню й утвердженню авторитету вітчизняної науки у світі, відзнакою Президента України «Герой України» з врученням ордена Держави першим було нагороджено Патона Бориса Євгеновича –президента Національної академії наук України, академіка НАН України. Як член Ради з питань науки і науково-технічної політики при Президентові України і Ради національної безпеки й оборони України Борис Євгенович зробив великий особистий внесок в адаптацію Національної академії наук і всієї науки України до умов ринкової економіки. Як голова Комітету з Державних премій України в області науки і техніки він невпинно піклується про авторитет і престиж праці вчених. Велике значення Б.Є. Патон надає інноваційній діяльності, формуванню і вдосконаленню перших в Україні технопарків, розширенні їх взаємодії в інтересах розвитку науки і держави загалом, завжди зв’язує підготовку молодих кадрів з популяризацією і поліпшенням умов складної, але важливої для суспільства праці вченого. Борис Євгенович докладає великих зусиль для збереження і розвитку міжнародної наукової співпраці Академії, зовнішньоекономічних зв’язків її інститутів з діловими партнерами зарубіжних країн.
“Непересічний розум, життєва енергія та працелюбність Бориса Патона вражає. А його творчий доробок назавжди закарбує його ім’я в історію світової науки. Дякуємо за дар творити на благо і в ім’я українського народу”, – написав у Facebook глава держави Петро Порошенко.
"Хоч як це несподівано для вас звучатиме, але Україна досі має першорядну за європейськими мірками науку. Це першою чергою стосується природничих і технічних дисциплін. Але цей статус збережено не завдяки державі, а завдяки ентузіазмові та героїзмові наших учених. Думаю, пам’ятник колись поставлять професору Патону – людині консервативній, але вольовій і порядній. Саме він свого часу не дав розкрасти комплекс Академії наук у 1990-ті роки." – Максим Стріха.
Нагадаємо також, що академік Борис Патон першим почав і розвинув дослідження з використання зварювальних процесів в космічній технології, виконаних космонавтами при орбітальних польотах кораблів і в умовах відкритого космосу. Він – визнаний лідер у цій області.
Щиро вітаємо Метра Української науки. Дякуємо за Вашу працю для України!

21 листопада 2017 року

в Міжнародному виставковому центрі у Києві

офіційно відкрився Міжнародний форум «Innovation Market»,

одним із співорганізаторів і активних учасників якого

є Національна академія наук України.

На офіційному відкритті заходу були присутні, зокрема, перший віце-президент НАН України, голова Секції фізико-технічних і математичних наук НАН України академік Антон Наумовець, віце-президент НАН України, голова Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України академік Сергій Пирожков, віце-президент НАН України академік Анатолій Загородній і головний учений секретар НАН України академік Вячеслав Богданов. У рамках форуму наукові установи НАН України представили близько 430 науково-технічних розробок, серед яких і розробки Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України.

Учасників форуму привітав генеральний директор ТОВ «Міжнародний виставковий центр» Анатолій Ткаченко.

У своєму вітальному слові до присутніх Перший віце-прем’єр-міністр України, Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів наголосив, що у світі зростає роль знання й комунікації, та відзначив, що перший день форуму символічно припадає на українське державне свято – День Гідності та Свободи, адже пов’язаними з цим днем вільнодумством і новими перспективами можна схарактеризувати основних дійових осіб заходу – науковців, студентів, технологів, інженерів. За словами урядовця, цифрова революція (та її визначальна риса – так звана «промисловість 4.0») передбачають кардинальні зміни, внаслідок яких чільні місця в суспільствах посідають віртуальні сервіси, кібер-сервіси, хмарні технології тощо, а кібербезпека починає відігравати роль, не менш важливу для держави, ніж безпека в традиційному розумінні. Як розповів С. Кубів, нині в Україні працюють уже понад 5 тис. ІТ-фірм, до яких залучено більш ніж 100 тис. осіб. Крім того, на даний час функціонують 2 тис. стартап-компаній, і їхня кількість постійно зростає. 2016 року обсяг інвестицій в українські стартапи склав $ 87 млн, а в цілому за останні 5 років – $ 400 млн. Проектом Державного бюджету України на 2018 рік передбачено збільшення – на 20%видатків на прикладні наукові дослідження. Мета Уряду – сприяти формуванню майданчиків для самореалізації інноваторів задля зміни структури національної економіки та структури наповнення державного бюджету і підвищення конкурентоздатності української продукції на світових ринках. Підґрунтям для українського високотехнологічного прориву покликана послугувати діяльність створеної 25 жовтня цього року Інноваційної ради, очолюваної Прем’єр-міністром України. Як підкреслив С. Кубів, архітектура підтримки інновацій має стати бізнес-орієнтованою. «Сьогодні тут зібралося багато талановитих людей, які зможуть знайти однодумців і партерів. Ставку потрібно робити на людину та її ідею, а також на впровадження цієї ідеї. Бажаю всім отримувати від своїх ідей результат – і задоволення, і прибуток», – сказав міністр на завершення свого виступу.

 

Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні пан Ду Вей зазначив, що цьогоріч Україна й КНР відзначають 25 років від часу встановлення між ними дипломатичних відносин. Упродовж періоду, що минув, сторони активно розвивали партнерство, і важливою частиною взаємодії між ними стало наукове й науково-технічне співробітництво. Міжнародний форум «Innovation Market» є, за словами дипломата, чи не найважливішим в Україні заходом, покликаним поглиблювати й розширювати таку співпрацю.

Від імені китайських організаторів форуму учасників урочистого відкриття привітав також заступник Міністра науки і технологій КНР Лі Менг.

До присутніх звернувся й американський астронавт Ґреґ Олсен, який зазначив, що людство входить у новий світ, в якому головного значення набувають індивідуальне натхнення, креативність і можливість самореалізуватися. Він також поділився власним досвідом – не лише як інноватор, а й як космонавт, а, підсумовуючи, наголосив: «Мій меседж для вас – простий: ніколи не здавайтеся».

Потому Степан Кубів, Ду Вей і Лі Менг офіційно відкрили форум, урочисто перерізавши стрічку.

По закінченні церемонії відкриття український урядовець оглянув представлені на форумі експозиції науково-технічних розробок, зокрема й розробки вчених НАН України, а саме – Інституту металофізики імені Г.В. Курдюмова й Інституту геотехнічної механіки імені М.С. Полякова.

Всього в межах окремої експозиції НАН України представлено 430 розробок 47 академічних наукових установ – за напрямами: інформаційні технології, енергетика й енергоефективність; нові речовини і матеріали; машинобудування та приладобудування; медицина; агропромисловий комплекс та продовольча безпека; ядерна безпека; екологія та переробка побутових відходів.

Форум триватиме до 24 листопада 2017 року (включно). Ознайомитися з програмою заходу можна на сайті:

http://innovationmarket.com.ua/ .

 

Фото: прес-служба НАН України

Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України

 

23 листопада 2017 р. 

у головному корпусі ФМІ НАН України

відбулося

засідання Вченої ради інституту

 

На засіданні Вченої ради ФМІ НАН України були розглянуті такі питання:

1. Наукова доповідь «Електродугові відновні і захисні покриття з порошкових дротів».

Доп. В.М. Гвоздецький

2. Звіти за завершеними у 2017 р. темами відомчого замовлення:

– ІІІ-110-15 «Розроблення науково-методичних підходів до консервативного оцінювання корозійно-водневої деградації конструкційних сталей за їх характеристиками опору крихкому руйнуванню».

Доп. Г.М. Никифорчин

– ІІІ-111-15 «Встановлення корозійно-адсорбційного впливу свинцевих розплавів на експлуатаційну деградацію властивостей феритно-мартенситних та аустенітних сталей».

Доп. В.М. Федірко

– ІІІ-113-15 «Розв'язання нових дифракційних задач для розвитку електро­магнітного та акустичного неруйнівного контролю конструкційних матеріалів».

Доп. Д.Б. Куриляк

– ІІІ-109-15 «Розроблення методів оцінювання впливу повзучості металу у водневовмісному середовищі на тривалу міцність елементів енергетичного обладнання».

Доп. Я.Л. Іваницький

3. Звіт за темою:

«Фотопружні і акустооптичні характеристики кристалів з періодичною зміною показника заломлення» (договір №Ф73/51-2017 з ДФФД).

Доп. Б.Г. Мицик

4. Оголошення конкурсу на заміщення наукових посад:

– зав.від. №15 високотемпературної міцності конструкційних матеріалів у газових і рідкометалевих середовищах, д.т.н. І.М. Погрелюк запропонувала на посаду старшого наукового співробітника Труша Василя Степановича;

– зав. від №7 інтелектуальних технологій і систем діагностики, д.т.н.  Р.А. Воробель запропонував на посаду наукового співробітника Франкевич Людмилу Франківну;

– зав. від. №17 структурної механіки руйнування матеріалів, д.т.н. О.П. Осташ запропонував на посаду наукового співробітника Подгурську Вікторію Ярославівну.

5. Різне:

а) директор Інституту, академік НАН України З.Т. Назарчук розповів про засідання Бюро ВФТПМ, яке відбулося 07.11.2017 р.

На засіданні підводились підсумки діяльності Інституту.

Була прийнята постанова:

  1. розширити співпрацю з вищими навчальними закладами;
  2. омололоджувати колективи;
  3. створювати контакти з зарубіжними лабораторіями;
  4. проаналізувати стан наявних лабораторій і реформувати їх відповідно до сучасних потреб;
  5. створити віртуальний доступ до бібліотечних фондів;
  6. щорічно надавати інвестиційні пропозиції з укладанням ліцензійних угод.

Подати інформацію про проведену роботу до 1 червня 2018р.

Було затверджено 8 тем відомчого замовлення (4 – фундаментальні, 4 – прикладні).

б) на засіданні Вченої ради було затверджено надрукувати бібліографію Почесного директора Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАНУ В. В. Панасюка до 100-річчя Національної академі наук України;

в) про підсумки візиту української делегації до м. Ханчджоу (КНР) розповів заступник директора Інституту, к.т.н. Д.Г. Досин. Делегація ФМІ НАНУ взяла участь у науковому семінарі та урочистому відкритті інноваційного центру у м. Ханчджоу. Відбувся круглий стіл, на якому розглядались перспективи співпраці. Делегація КНР відвідає ФМІ НАНУ 15 грудня 2017р.

г) вчений секретар ФМІ НАНУ, к.т.н. В.В. Корній розповіла про деякі поправки в Положенні про премії академій наук України, Білорусі і Молдови.

<< Назад ... 2 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 ... 84 ... Вперед >>

Powered by CuteNews