ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ІМ. Г.В. КАРПЕНКА НAH УКРАЇНИ
KARPENKO PHYSICO-MECHANICAL INSTITUTE OF THE NAS OF UKRAINE

 

 

7 липня 2017р. за ініціативи Генерального штабу Збройних Сил України відбулося Спільне засідання Воєнно-наукової ради Збройних Сил України та Президії Національної академії наук України.

Метою спільного засідання була підготовка обґрунтованих та узгоджених пропозицій щодо практичної реалізації у Збройних Силах України та на підприємствах оборонно-промислового комплексу України наукових здобутків Національної академії наук України.

Захід відбувся під спільним головуванням начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України генерала армії України Віктора Муженка та Першого віце-президента Національної академії наук України, академіка НАН України Володимира Горбуліна, та за участю тимчасово виконуючого обов’язки Міністра оборони України Івана Руснака.

В ході засідання відбувся відвертий обмін думками між очільниками провідних науково-дослідних інститутів НАН України, Асоціації підприємств виробників озброєння та військової техніки, представниками Державного концерну «Укроборонпром» та керівництвом Збройних Сил України щодо шляхів покращення співробітництва та прискорення часу реалізації проектів.

За словами генерала армії України Віктора Муженка, Збройні Сили України готові до прямого діалогу з науковцями та промисловцями з метою максимального прискорення програм модернізації існуючої та прийняття на озброєння зразків нової військової техніки.

«Ми сподіваємося, що постійна тристороння комунікація дозволить усунути більшість бюрократичних перепон в реалізації перспективних проектів переозброєння Збройних Сил України», — наголосив начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України.

Підтвердженням його слів стали змістовні доповіді командувачів видів та родів Збройних Сил України щодо актуальних та перспективних потреб українського війська.

 «Керівники провідних країн розглядають розвиток новітніх технологій як гарантію військової переваги. Ми зараз створили Збройні Сили, які здатні реагувати на сучасні загрози, але які, в своїй переважній більшості, оснащені застарілим озброєнням і військовою технікою 20-го століття. А нам потрібно створювати Збройні Сили 21 століття. У цьому контексті основні зусилля потрібно зосереджувати на розвитку засобів ураження, високоточної зброї, роботизованих й інформаційних систем. Передові науково-технічні досягнення сприяють появі принципово інших видів зброї — лазерної, електромагнітної, інформаційної, — що якісно змінює збройні сили і характер збройної боротьби», — наголосив генерал армії України Віктор Муженко.

Він зауважив також, що вартість високотехнологічних сил та засобів, а також різниця в мобілізаційних ресурсах та економічному потенціалі не дозволяють Україні досягти паритету з противником.

«Ми продовжуємо пошук шляхів для нівелювання переваг противника. Тому потреба Генерального штабу у спільній діяльності з НАН України є і вона буде лише зростати. Зневажливе ставлення до нових ідей та нестандартних підходів неприпустимо, оскільки обертається втраченими життями на полі бою», — додав генерал армії Віктор Муженко.

Він зауважив, що ідеї неможливо генерувати за наказом, але необхідні саме такі яскраві ідеї, які надають можливість не наздоганяти противника, але випереджувати його, застосовуючи, в тому числі, нетрадиційні засоби збройної боротьби.

«Яким би сильним не був би противник, якими б досконалими не здавалися б його сили та засоби збройної боротьби, форми і способи їх застосування, в нього завжди знайдуться вразливі місця і тому існує можливість адекватної протидії. У цьому Генеральний штаб розраховує на допомогу Національної академії наук України. Успіх вирішення завдань обороноздатності країни залежить виключно від наших спільних дій», — підкреслив начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України.

Академік В. Горбулін також поінформував, що 18–20 жовтня 2016 року у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» Національна академія наук України провела закриту виставку-презентацію «Наука – обороні і безпеці держави»:

http://www.nas.gov.ua/UA/Messages/news/Pages/View.aspx?MessageID=2598

Зважаючи на коло суб’єктів, які найактивніше задіяні у процесі створення продукції військового призначення, доцільно, на думку В. Горбуліна, організувати співробітництво в «трикутнику» (Міністерство оборони України і Генеральний штаб Збройних Сил України – Національна академія наук України – Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та ДК «Укроборонпром») і зафіксувати цей формат взаємодії у багатосторонній угоді між зазначеними суб’єктами.

Як розповів В. Горбулін, у травні поточного року Академія детально проаналізувала стан впровадження результатів завершених робіт програми «Дослідження і розробки з проблем підвищення обороноздатності і безпеки держави»: висновки, яких дійшли вчені, виявилися невтішними. І річ не в тім, що науковці недостатньо активно й наполегливо співпрацюють в цьому питанні з підприємствами, а останні не зацікавлені у впровадженні, – навпаки. Проте підприємства оборонно-промислового комплексу не мають достатніх обігових коштів для впровадження розробок НАН України та укладання відповідних угод, а в Державному оборонному замовленні відсутні замовлення на нові дослідно-конструкторські роботи  зі створення сучасних видів озброєння й військової техніки на основі новітніх розробок Академії. Тому у вирішенні важливих загальнодержавних питань, спрямованих на підвищення обороноздатності держави, НАН України сподівається на допомогу Генерального штабу Збройних Сил України. «Ми нарешті маємо зрозуміти, що ніхто найсучаснішого озброєння нам не подарує і навіть не продасть. Лише у співпраці науковців і конструкторів з оборонними підприємствами та військовими відомствами ми можемо створити його самі», – вважає академік.

На завершення свого виступу академік В. Горбулін подякував Генеральному штабові Збройних Сил України й особисто його очільникові – генералу армії України В. Муженку за організацію цього важливого форуму, першого у новітній історії України, який надав можливість узгодити позиції Збройних Сил, НАН України і українського ОПК у вирішенні завдань з підвищення безпеки і обороноздатності держави, висловив упевненість в його результативності, запропонував проводити такий захід щорічно, а також від імені НАН України запросив усіх присутніх відвідати установи Академії, щоб не лише ознайомитися з доробком учених, напрацьованим у рамках виконання проектів програми «Дослідження і розробки з проблем підвищення обороноздатності і безпеки держави», а й з іншими результатами, які можна використати в оборонній галузі.  

 

Повний текст доповіді академіка В.П. Горбуліна «Здобутки НАН України, отримані за результатами виконання цільової науково-технічної програми НАН України «Дослідження і розробки з проблем підвищення обороноздатності і безпеки держави»» доступний на сайті Національного інституту стратегічних досліджень:

http://www.niss.gov.ua/public/File/2017_table/gsh_070717.pdf .

 

Відеосюжет Військового телебачення України про цю подію доступний за адресою:

https://www.youtube.com/watch?v=oDAROhIVa3Q

 

 

Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України

та прес-служби НАН України

14 липня 2017 року

в актовому залі головного корпусу ФМІ НАН України

відбулося засідання наукового семінару

“Корозія. Захист металів від корозії”,

на якому слухалась доповідь

м.н.с. відділу №10 “Фізичних основ руйнування та міцності матеріалів в агресивних середовищах”

Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка

 

Гаврилюк Марії Романівни

 “Розроблення екологічно чистих змащувально-охолоджуючих рідин підвищеної протикорозійної стійкості для механічної обробки сталей енергоустановок”

(за матеріалами кандидатської дисертації)

 

 

Керівник семінару: член-кор. НАН України, д.т.н., професор Похмурський В.І.

Переможцями чергового конкурсу проектів науково-дослідних робіт (НДР) молодих учених НАН України у 2017 р на здобуття фінансування НДР проектів на 2017-2018рр. стали три роботи молодих науковців Фізико-механічного інституту ім.Г.В. Карпенка:

  1. “Розроблення методик оцінювання залишкового ресурсу елементів колісної пари локомотивів”, керівник проекту НДР докторант, кандидат фізико- математичних наук Долінська Ірина Ярославівна, Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка
  2.  "Розроблення принципів формування перспективних високоміцних композитів на основі цементної матриці” , керівник проекту НДР молодший науковий співробітник, кандидат технічних наук Ліснічук Андрій Євгенович, Фізико-механічний інститут ім.Г.В. Карпенка
  3. “Розроблення методу поверхневої наноструктуризації конструкційних сталей для підвищення опору руйнуванню у корозивно-наводнювальних середовищах” керівник проекту НДР молодший науковий співробітник, кандидат технічних наук Хабурський Ярослав Мирославович, Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка

 

Про результати конкурсу проектів науково-дослідних робіт

молодих учених НАН України у 2017 р.

(Постанова Президії НАН України від 14.06.2017 . м. Київ №. 178)

Розпорядженням Президії НАН України від 23.03.2017 № 217 було організовано проведення у 2017 р. чергового конкурсу проектів науково-дослідних робіт (НДР) молодих учених НАН України на здобуття фінансування 100 проектів НДР. До Комісії по роботі з науковою молоддю НАН України надійшло 159 запитів на фінансування проектів НДР (з них 40 індивідуальних та 119 колективних).

Керуючись Положенням про проведення конкурсу проектів науково-дослідних робіт молодих учених НАН України, затвердженим розпорядженням Президії НАН України від 22.02.2013 № 119 (із змінами, внесеними постановою Президії НАН України від 23.04.2014 № 98 та розпорядженнями Президії НАН України від 04.05.2016 № 277 та від 14.06.2016 № 378), відділення НАН України за результатами роботи своїх конкурсних комісій визначили перелік кращих проектів НДР.

Президія НАН України постановляє:

1. Затвердити Перелік переможців конкурсу проектів науково-дослідних робіт молодих учених НАН України у 2017 р. (додається).

2. Науковим установам НАН України, зазначеним у переліку, в двотижневий строк забезпечити подання до відділень НАН України договорів на виконання наукової роботи за темами проектів НДР – переможців конкурсу, оформлених згідно з Порядком формування тематики та контролю за виконанням наукових досліджень в Національній академії наук України (постанова Президії НАН України від 13.04.2011 № 111 зі змінами). Зразок оформлення договору розміщено на сайті «Наукова молодь НАН України» (http://nm.nas.gov.ua) .

3. Доручити академікам-секретарям відділень НАН України укласти договори на виконання проектів НДР – переможців конкурсу, наведених у переліку.

4. Науковим установам та відділенням НАН України включити проекти молодих учених НАН України – переможців конкурсу до відповідних тематичних планів НДР.

5. Виділити науковим установам НАН України, що зазначені у переліку, бюджетні кошти для забезпечення виконання проектів НДР молодих учених за рахунок асигнувань, передбачених Додатком 1 постанови Президії НАН України від 25.01.2017 № 21 «Про затвердження розподілу бюджетного фінансування НАН України на 2017 р.».

6. Відділу фінансово-економічного забезпечення діяльності НАН України внести відповідні зміни до планових показників фінансування в 2017 р. наукових установ НАН України, наведених у переліку.

7. Керівникам наукових установ НАН України, зазначених у переліку, забезпечити цільове використання коштів, що виділяються на фінансування НДР молодих учених НАН України, їх виконання у визначені строки та надання в установленому порядку звітності.

8. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Науково-організаційний відділ Президії НАН України та Комісію по роботі з науковою молоддю НАН України.

 

Президент Національної академії наук України

академік НАН України Б.Є.Патон

Головний учений секретар Національної академії наук України

академік НАН України В.Л.Богданов

 

 

Постановою Президії НАН України від 14.06.2017 № 178 затверджено перелік переможців конкурсу проектів науково-дослідних робіт молодих учених НАН України у 2017 р., (Роботи науковців ФМІ НАНУ №№46-48 у переліку):

http://www1.nas.gov.ua/nm/contests/grant/NASU/Documents/170614_178_NDR2017.pdf

Довідкова інформація:

http://www1.nas.gov.ua/nm/news/Pages/170614_NDR2017.aspx

http://www1.nas.gov.ua/NM/CONTESTS/GRANT/NASU/Pages/default.aspx

 

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!

<< Назад ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 ... 84 ... Вперед >>

Powered by CuteNews