ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ІМ. Г.В. КАРПЕНКА НAH УКРАЇНИ
KARPENKO PHYSICO-MECHANICAL INSTITUTE OF THE NAS OF UKRAINE

Турнір з міні-футболу

18 червня 2015 року на стадіончику ФМІ відбувся ІІ турнір з міні-футболу серед академічних установ міста Львова, зорганізований Обласним Комітетом Профспілок НАН України та профкомом ФМІ. У ньому взяли участь 5 команд, що представляли Інститут фізики конденсованих систем НАН України (команда СКІФ), Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України (ІРД), Відділення фізико-хімії горючих копалин інституту фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка (Фізико-хіміки), Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України (ФМІ) та збірню командою Державного природознавчого музею НАН України та Центру математичного моделювання ІППММ ім. Я.С. Підстригача НАН України (Музей-ЦММ).

Нагадаємо, І такий турнір відбувався в травні минулого року. У ньому наша команда зайняла третє місце серед чотирьох учасників, поступившись ІФКС та ІРД, команда якого і стала чемпіоном.

Цього року новачком турніру стала команада Фізико-хіміки.

Стосовно цього року команда ФМІ підійшла набагато серйозніше, вже була ознайомлена з потенційними противниками.

Тут слід сказати, що за вимогою організаторів та основних спонсорів (Обласним Комітетом Профспілок НАН України) турнір мали провести в один день. Отож регламент був простий. Кожна команда грала з кожною. Матч тривав 15 хв. (два тайми по 7,5 хв.).

Були підготовлені заохочувальні призи для всіх учасників, грамота для найкращого бомбардира та кубок для чемпіона.

Отож нагадаємо хід турніру.

У матчі відкритті зустрілися новачки змагань Фізико-хіміки та господарі ФМІ. Цього року команда ФМІ підійшла набагато серйозніше до турніру. Перший матч завершився перемогою ФМІ 7-0, причому перший гол забив один з організаторів турніру з боку Профкому ФМІ О. Білий у першому таймі, котрий і завершився мінімальною перемогою господарів. У другому таймі замість О. Білого вийшов В. Штендер. На його рахунку решта 6 голів команди, таким чином В. Штендер вже з першого матчу окреслив своє прагнення здобути грамоту найкращого бомбардира.

У другому матчі СКІФ переміг Музей-ЦММ з рахунком 2-0.

Тож після першого туру ФМІ зразу зайняв І місце.

У третьому матчі минулорічні чемпіони перемогли фізико-хіміків 3-1.

У четвертому матчі ФМІ зустрічалися зі СКІФом. Треба сказати, що це команди, які на нашому стадіоні досить часто проводять спаринги. Отже матч вийшов надзвичайно принциповий. Перший тайм, як і попередній закінчився з рахунком 1-0 на користь ФМІ. Єдиний гол провів Р. Гіль. Що стосується другого тайму, то тут знову ж зіграла вагому роль вже традиційна заміна О. Білого на В. Штендера, на рахунку останнього 3 голи. Матч так і завершився: 4-0 на користь ФМІ.

Тож після другого туру ФМІ закріпив лідерство, однак вся боротьба була попереду.

У п’ятому матчі Музей-ЦММ переміг Фізико-хіміків 2-1. Треба сказати, що для команди Музей-ЦММ це були перші очки за два роки змагань.

Шостий матч насправді став окрасою турніру. Тут було все. І пенальті, з якого ІРД відкрили рахунок, розмочивши заступника директора ФМІ О. Яськіва, котрий чудово захищав ворота протягом всього турніру. І емоції з обох сторін, оскільки всі розуміли, що переможець цього матчу з великою ймовірністю може стати і переможцем всього турніру. І безперервний натиск ФМІ, в якому відзначалися В. Пронік, котрий своїм швидкісним дриблінгом ставив у важке становище всю команду ІРД. І невтомна робота на полі Р. Гіля, котрий здається встигав усюди і ще в першому таймі зрівняв рахунок. І контратаки ІРД, які просто розбивалися об справжній мур, яким для них став Ю. Голова тюк з боку господарів. І вже традиційна заміна в перерві О. Білого, котрий намагався скористатися будь-якою помилкою противника, на В. Штендера, котрий в одній з атак зазнав пошкодження, однак в будь-яку секунду команду впевнено підтримував В. Гвоздецький. Треба сказати, що й ІРД до кінця боролися, розуміючи, що тільки перемога відкривала їм шлях до загального успіху. Однак незважаючи на всі ці фактори у другому таймі не було зафіксовано голів. Матч, так і завершився, з рахунком 1-1.

Тож після третього туру ФМІ надалі очолював турнірну таблицю, причому маючи невеликий відрив від команд, котрі випередили нас в минулому році: ІРД та СКІФ.

У сьомому матчі СКІФ впевнено переміг Фізико-хіміків 4-2.

У восьмому матчі ІРД, не зовсім відновившись післю двобою з Фіз. великими труднощами перемогла Музей-ЦММ 1-0.

Отож перед останнім п’ятим туром ФМІ та ІРД набрала по 7 очок, а СКІФ мав у своєму активі ‑ 6. ФМІ було на першому місці завдяки чудовій різниці голів 12-1, а в ІРД цей показник був 5-2.

Ще одним хорошим матчем був матч минулорічного чемпіона з командою, котра завершила попередній турнір на ІІ місці – СКІФом. На цей раз переміг СКІФ і перед останнім матчем очолив турнірну таблицю з 9-ма очками.

Отож для перемоги в турнірі ФМІ необхідно було з будь-яким рахунком здолати опір команди Музей-ЦММ.

Перед матчем за сімейними обставинами повинен був покинути команду О. Білий, однак зразу була знайдена заміна в особі І. Гіля.

Нам була потрібна тільки перемога. З перших секунд наші хлопці завертіли біля воріт противника таке, на що Музей-ЦММ нічим не зміг відповісти. І гострі проходи В. Проніка, і гольове чуття В. Штендера, і сімейні комбінації Івана та Романа Гілів, і в міру жорстка гра В. Гвоздецького, і впевнена гра в воротах О. Яськіва, і вміле керування колективом капітана команди Ю. Головатюка. Все це призвело, що під кінець другого тайму ФМІ вели з рахунком 9-0, не залишивши жодного сумніву в присутні про справедливість остаточного успіху. Останній гол на рахунку команди Музей-ЦММ, котрий великодушно дозволили забити наші хлопці.

Отож з 10-ма очками та з різницею голів 21-2 ФМІ красиво переміг в даному турнірі, який має всі підстави стати традиційним. Звання кращого бомбардира одержав В. Штендер. На жаль не було номінації кращого гравця турніру, кращого захисника і кращого воротаря, але нема сумнівів, що 18 червня ці всі номінації залишилися б в ФМІ.