ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ІМ. Г.В. КАРПЕНКА НAH УКРАЇНИ
KARPENKO PHYSICO-MECHANICAL INSTITUTE OF THE NAS OF UKRAINE

 

Вітання президента НАН України академіка Б.Є. Патона з нагоди 99-річчя Академії

Дорогі колеги – співробітники Національної академії наук України!

Цей день – день заснування нашої Академії – став знаковою подією не лише для інтелектуальних кіл українського суспільства, а й для всієї України. Адже, на мою думку, інституціоналізація наукової сфери як офіційне визнання її життєво важливої ролі для спільноти є таким само атрибутом держави, як її символи, кордони, армія. Загалом – одним зі свідчень її зрілості.

Особливо чітким усвідомлення цього факту є тепер, коли саме створення й повсюдне впровадження новітніх розробок і технологій гарантують інтенсивний економічний розвиток та цивілізаційний прогрес у всіх царинах, а необхідність дбати про науку, зберігати і примножувати її безцінні плоди вважається безсумнівним і шляхетним обов’язком держави та суспільства.

З огляду на це 99-річчя НАН України, звичайно, є чимось значно більшим, ніж просто дата з корпоративного календаря. Це – загальнонаціональне свято, покликане нагадати нам усім про те, що наука є тією незамінною підвалиною, без якої людство ризикує деградувати, занепасти і зникнути в безвісті століть.

Чергова річниця Академії – це нагадування також про те, що ми, науковці, завжди були поряд зі своєю Батьківщиною, підтримуючи її в найтяжчі часи. І зараз ми так само готові разом із усіма нашими співгромадянами долати труднощі на шляху до тієї держави, якою прагнемо стати. І досі історія давала нам більше підстав для оптимізму, ніж для песимізму.

Щиро вірю, що для України та її наукової сфери неодмінно настануть кращі часи. Вчені готові зробити для цього все, що від них залежить, і сумлінно виконати свою суспільну функцію світоча та надійної опори держави.

Бажаю вам, дорогі колеги, доброго здоров’я, натхнення і великих успіхів!

 

З глибокою повагою,

 

Президент

Національної академії наук України

академік НАН України Б.Є. Патон

http://www.nas.gov.ua/text/pdfNews/academician_Paton_to_the_scientists_of_NASU_27.11.2017.pdf