ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ІМ. Г.В. КАРПЕНКА НAH УКРАЇНИ
KARPENKO PHYSICO-MECHANICAL INSTITUTE OF THE NAS OF UKRAINE

 

Про фінансування наук. програми НАТО та фінансування і запуск Нацфонду досліджень у 2018р; ФМІ НАНУ – учасник програми НАТО «Наука заради миру і безпеки»

Для запуску Нацфонду досліджень, що фінансуватиме науковців через гранти, та виконання міжнародних зобов’язань у сфері науки, зокрема перед НАТО, у проект бюджету на 2018 рік потрібно закласти додаткові кошти. Про це йшлося під час засідання Комітету ВРУ з питань науки і освіти, 20 вересня 2017 року.

«Ми сподіваємося на підтримку депутатів, щоб додатково закласти у проект бюджету на 2018 рік гроші, потрібні для виконання наших міжнародних зобов’язань. Так, за програмою НАТО «Наука заради миру і безпеки» необхідні додаткові кошти на 39 проектів з фінансуванням по 140 тис гривень на рік.

Програма «Наука заради миру та безпеки» (НМБ) є інструментом політики, спрямованої на поглиблення співпраці та діалогу з усіма партнерами на основі наукових досліджень та інновацій цивільного характеру.

Започаткована у 1950-х роках як Наукова програма НАТО, Програма НМБ пропонує гранти на виконання проектів співпраці, проведення практичних семінарів та заходів підготовки, в яких беруть участь науковці з країн-членів та країн-партнерів НАТО.

 

У рамках співробітництва Україна – НАТО за програмою “Наука заради миру та безпеки” (Проект G 5055) 23–26 травня 2017 року у Фізико-механічному інституті ім. Г.В. Карпенка НАН України був прочитаний курс лекцій на тему «Експериментальні та числові методи для оцінки руйнування і конструктивної міцності на повітрі та у водневовмісних середовищах» професором Хесусом Торібіо, керівником дослідницької групи з руйнування і конструктивної міцності університету Саламанки, Іспанія, почесним членом Європейського товариства з цілісності конструкцій (ESIS).

Зауважимо, що група науковців під керівництвом завідувача відділу діагностики корозійно-водневої деградації матеріалів (№3) Фізико-механічного інституту ім. Г. В. Карпенка д.т.н., проф. Г. М. Никифорчина є співвиконавцем дослідницького багаторічного проекту “Розроблення новітніх методів для запобігання руйнувань трубопроводів задля безпеки” (Development of novel methods for the prevention of pipeline failures with security implications; NUKR.SFPP 985055) за фінансової підтримки Програми НАТО “Наука заради миру та безпеки”.

Учасники проекту:

  • Політехнічний університет Мілану (м. Мілан, Італія);
  • Фізико-механічний інститут ім. Г. В. Карпенка Національної академії наук України (м. Львів, Україна).

 

Під час засідання Комітету ВРУ з питань науки і освіти, 20 вересня 2017 року, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич говорила про двосторонні домовленості з Ізраїлем, Південною Кореєю, Японією та іншими країнам щодо спільної наукової діяльності, які потребують додаткового фінансування на суму близько 6млн гривень.

Окреме питання, що обговорювалося на Комітеті, – запуск Національного фонду досліджень та імплементація Закону «Про наукову та науково-технічну діяльність».

Зокрема, для запуску Нацфонду в середині 2018 року потрібно закласти у проект бюджету ще 80млн гривень. Національний фонд досліджень має стати рушієм реформ: основною його функцією буде грантова підтримка наукових досліджень і розробок як для окремих вчених, так і для колективів та інституцій.

Цього року планується затвердити положення про Нацфонд, сформувати його Наукову раду, Дирекцію та обрати керівництво. Сукупно це дозволить започаткувати роботу фонду та визначити стратегічні пріоритети його діяльності.

Нагадуємо, що 9 серпня 2017 року Кабмін затвердив склад Нацради з питань розвитку науки і технологій, що матиме ключовий вплив на формування політики у сфері науки в Україні:

http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2017/08/09/kabmin-zatverdiv-sklad-naczradi-z-pitan-rozvitku-nauki-i-texnologij,-shho-matime-klyuchovij-vpl/ .

Нацрада також відповідальна за запуск Національного фонду досліджень.

Powered by CuteNews