ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ІМ. Г.В. КАРПЕНКА НAH УКРАЇНИ
KARPENKO PHYSICO-MECHANICAL INSTITUTE OF THE NAS OF UKRAINE

 

XVI МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «MATHEMATICAL METHODS IN ELECTROMAGNETIC THEORY»

    З 5 по 7 липня 2016 року у актовому залі Національного університету  ім. І. Франка у Львові відбулася XVI Міжнародна конференція «Mathematical methods in electromagnetic theory» («Математичні методи в теорії електромагнетизму»).

      Міжнародна конференція з математичних методів в теорії електромагнетизму – це традиційний форум, який проводиться в Україні кожні два роки починаючи з 1990 року. Цьогорічну конференцію було присвячено обговоренню актуальних проблем теоретичного дослідження й математичного опису електромагнітних явищ та застосуванню теорії електромагнетизму. З цією метою у Львівському національному університеті імені Івана Франка зібралися понад 100 відомих науковців у галузі фізики, математики та представники  інженерних наук 16 країн світу, зокрема України (54), Японії (6), Греції (4), США (7), Чехії (3), Іспанії (3), Туреччини (3), Росії (3), Китаю (2), Грузії (2), Італії (2), Франції (3), Німеччини (1), Польщі (1), Словаччини (1) та Швейцарії (1).

    Співорганізаторами конференції виступили Фізико-механічний інститут імені Г.В. Карпенка НАН України (Львів), Інститут радіофізики і електроніки імені О.Я. Усикова НАН України (Харків), Львівський національний університет імені Івана Франка за підтримки Cхідноукраїнського відділення IEEE AP/MTT/ED/AES/GRS/NPS.

      Проголошуючи вітальне слово голова програмного комітету конференції – голова Західного наукового центру НАН України і МОН України академік НАН України Зіновій Назарчук зазначив, що Міжнародні конференції «Mathematical methods in electromagnetic theory» (ММЕТ) за роки своєї роботи здобули високе визнання як в Україні, так і за кордоном. Цьогоріч кількість учасників ММЕТ порівняно з минулими роками зросла вдвічі. На сьогодні це одна із найпотужніших науково-практичних платформ для обміну думками, ідеями та досвідом українських і закордонних учених, які вивчають проблематику математичних методів у теорії електромагнетизму.

     Перший проректор Львівського національного університету імені Івана Франка професор Василь Височанський, вітаючи учасників конференції від імені багатотисячного колективу студентів, професорсько-викладацького колективу та наукових працівників  одного з найстаріших університетів Центральної та Східної Європи, висловив сподівання, що результати плідних дискусій, до яких спонукатиме цей науковий захід, сприятимуть розвитку досліджень у сфері математики й електромагнетизму.

     Професор Національного авіаційного університету Фелікс Яновський зауважив, що наукове життя в Україні перебуває на етапі відродження. Помітно підвищився авторитет наших учених у світовому науковому співтоваристві, про що свідчать якісні публікації, цитування яких індексується та фіксується в бібліографічних і реферативних базах даних Scopus і Web of Science. А тому напрацювання стратегічних рішень щодо розвитку досліджень у сфері математичних методів у теорії електромагнетизму є великим внеском у зміцнення науки загалом.

     Учасники конференції заслухали й обговорили виступи 24 відомих учених із 12 країн світу та плідно попрацювали у 10 тематичних сесіях, а також відбули насичену культурну програму, екскурсії Львовом і мандрівку замками Львівщини.

За інформацією Західного наукового центру НАН України і МОН України та мМатеріалами: Прес-служба НАН України